powrót do strony głównej instytutu  strona główna instytutu   adresy i telefony | sprawdź pocztę   

ARCHIWUM

2012-2014

Data publikacji: 10.02.2014 r.


Data publikacji: 03.02.2014 r.
REKRUTACJA
Serdecznie zapraszamy do rejestracji internetowej na studia podyplomowe
Praca z dzieckiem niedostosowanym społecznie i jego rodziną. Zapisy online
trwają do 8.03.2014 r.
Szczegółowe informacje:
http://www.ug.edu.pl/pl/studia_podyplomowe/?id_cat=1&id_art=47&lang=pl

REKRUTACJA
Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów na IV edycję Studiów
Podyplomowych "Psychologia transportu"
Rekrutacja trwa od 7 stycznia 2013 do czasu wyczerpania limitu miejsc
(pozostało zaledwie kilka wolnych miejsc!). Pierwsze zajęcia rozpoczną się
w marcu 2014r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.psychologiatransportu.strony.ug.edu.pl/


Data publikacji: 03.02.2014 r.
Kariera zawodowa w strukturach Unii Europejskiej
Przekazujemy informację Ministerstwa Spraw Zagranicznych o szkoleniach i ofercie przygotowanych na potrzeby osób, które chciałyby związać swoją karierę zawodową ze strukturami UE.
  1. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej oraz Instytut Europejski w Łodzi organizują szkolenia przygotowujące do zbliżających się konkursów do struktur UE. Szczegółowe informacje dotyczące najbliższego szkolenia dostępne są na stronie: http://www.ie.lodz.pl/index.php/pl/aktualnoci/170-konkursy-epso-2014
  2. Informacje na temat wolnych stanowisk w organizacjach międzynarodowych oraz oferty szkoleniowej można znaleźć na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/kariera_organizacje_miedzynarodowe/

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty.Data publikacji: 31.01.2014 r.
Z przyjemnością informujemy, że mgr Paweł Atroszko z Zakładu Psychometrii i Statystyki Instytutu Psychologii  Wydziału Nauk Społecznych w dniu 30 stycznia 2014 roku  otrzymał Nagrodę III stopnia JM Rektora za osiągnięcia i działalność w doktoranckim ruchu naukowym w roku akademickim 2012/2013. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych.


Data publikacji: 30.01.2014 r.
Właśnie otrzymalismy nowe klucze do oprogramowania SPSS Statistic 21, nowe klucze dostępne są w portalu dystrybucji oprogramowania oraz w gabinecie C302.

REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów na VIII edycję Studiów Podyplomowych Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju.
Rekrutacja trwa od 2 grudnia 2013 do 31 stycznia 2014. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w lutym 2014r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.psyedu.strony.ug.edu.pl/

REKRUTACJA
Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów do nowej edycji Kursów Dokształcających dla Opiekuna w Żłobku i Klubie Dziecięcym, Opiekuna Dziennego i Wolontariusza.

Rekrutacja trwa od 20 stycznia 2014 do 28 lutego 2014. Pierwsze zajęcia
rozpoczną się w marcu 2014r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://psychologia.ug.edu.pl/kursy/kursyzlobkowe/


Data publikacji: 13.01.2014 r.

Serdecznie zapraszamy na prezentację która odbędzie się w ramach projektu "Można? Można!".
Projekt realizowany będzie poprzez cykl spotkań z osobami, które osiągnęły indywidualny sukces w życiu, realizując swoje pasje i ma na celu zainspirowanie studentów jaki i wszystkich zainteresowanych do przełamania barier, rozwoju, wyjścia poza własne ograniczenia i podjęcia się realizacji własnych marzeń i celów. Przemysław Skokowski jest studentem V roku zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim i autorem bloga "Autostopem przez życie". Od kilku lat w czasie wakacji organizuje samodzielne podróże autostopem, podczas których realizuje projekty społeczne, mające na celu wzbudzić ogólne zainteresowanie tematem kultury, problemów i obyczajów w innych zakątkach świata. Dotychczas podróżował poprzez Europę, Azję i Bliski Wschód, relacjonując swoje podróże na blogu, na podstawie którego w tym roku zostanie wydana książka.
Środa 15.0.1.2014 godzina 17.00 Aula S211 WNS UG.
Organizatorem wydarzenia jest KNP ANIMA.


Data publikacji: 09.01.2014 r.

Instytut Psychologii wraz z Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Kołem Nauk Psychologicznych "Anima" zapraszają dnia 11 stycznia 2014 na wykład Pana Dawida Bieńkowskiego "Kontenerowanie w procesie leczenia i rozwoju".
Wykład jest próbą przedstawienia wybranych aspektów teorii kontenerowania sformułowanej przez W. Biona, pokazuje jak teoria kontenerowania opisuje rozwój dziecka i proces terapeutyczny.
Teoretyczne pojęcia tej teorii opatrzone są klinicznymi ilustracjami zaczerpniętymi z praktyki terapeutycznej autora.

Dawid Bieńkowski jest psychoanalitykiem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizorem i terapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, mieszka i pracuje w
Warszawie.

Wykład odbędzie się o godz. 11 w auli UG S204 przy ul.Bażyńskiego 4.


Data publikacji: 09.12.2013 r.


Data publikacji: 07.12.2013 r.

W imieniu Koła Nauk Psychologicznych ANIMA chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w XIV Konferencji Koła Nauk Psychologicznych ANIMA
pt. "Uzależnienie: wybór czy konieczność?".
Konferencja ta rozpocznie się  12 grudnia 2013r. o godzinie 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Program konferencji
Więcej informacji na stronie:
facebook


Data publikacji: 05.12.2013 r.

DORZUĆ SIĘ DO INDEKSU!
Koło Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi Manu zaprasza 11.12.2013 r (środa) do Klubu Atelier w Sopocie (Al. Mamuszki 2) na STUDENCKIE
MIKOŁAJKI vol.5. W programie koncerty trójmiejskich zespołów i tupanie nogą do białego rana! Wyjątkowa inicjatywa - w sprzedaży świąteczne kartki-cegiełki wykonane przez wykładowców z Instytutu Psychologii UG!
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i cegiełek zostanie przeznaczony na zakup indeksów sukcesu. Umożliwiają one indywidualne spotkania edukacyjne dla potrzebujących dzieci. Koło współpracuje ze Stowarzyszeniem WIOSNA,
które jest organizatorem akcji "Kup indeks"(więcej informacji:
www.wiosna.org.pl oraz www.kupindeks.pl).
Start: 20:30
Wstęp: 5 PLN
Więcej na www.facebook.com/brevi.manu


Data publikacji: 05.12.2013 r.

Noc z czwartku na piątek 13-go nie mogła wydarzyć się w bardziej złowieszczym roku, 2013! Gdybyśmy byli Aztekami z pewnością tę datę wybralibyśmy na koniec świata :) A że jesteśmy studentami, musimy się mocno zabawić! Odczarujmy piątek 13-go!

Żeby ten dzień uczynić najszczęśliwszym nie tylko dla nas, cały dochód z bramki przeznaczymy na potrzebujące dzieci z domu dziecka! Jeśli nie macie pieniędzy, przynieście w zamian zabawki!
Więcej info tutaj: facebook
Wstęp: 5 zł lub zabawka

Impreza organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii oraz KNP ANIMA

Data publikacji: 28.11.2013 r.

04 grudnia 2013 roku, o godzinie 13:30 w sali S205, odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej. Zaproszeni Goście opowiedzą o pracy z osobami odbywającymi karę pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych. Zaprezentują fakty oraz mity dotyczące funkcjonowania placówek resocjalizacyjnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w tym obszarze na spotkanie z praktykami z Zakładu Karnego Gdańsk - Przeróbka.

Data publikacji: 28.11.2013 r.


Data publikacji: 28.11.2013 r.

Rekrutacyjne Spotkanie Międzywydziałowego Koła Naukowego Prawa Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów Uniwersytetu Gdańskiego do udziału w rekrutacyjnym spotkaniu Międzywydziałowego Koła Naukowego Prawa Sportowego. Podczas spotkania prelekcję nt. „Psychologii w sporcie pozytywnym" wygłosi Pani mgr Krystyna Warylewska z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji UG. Spotkanie stanowić będzie przyczynek do rozważań na temat roli psychologii i prawa w sporcie pozytywnym, a także specyfiki i założeń wykonywania zawodu psychologa sportu. Gościem specjalnym spotkania będzie Pan dr Mariusz Brodnicki z Zakładu Historii Nauki, Oświaty i Wychowania Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego - redaktor naukowy publikacji zatytułowanej „Encyklopedia sportu na Pomorzu" (Wydawnictwo Athenae Gedanenses), której współautorami będą mogli zostać zarówno obecni, jak i nowi członkowie Koła Naukowego Prawa Sportowego. Zapraszamy na spotkanie w dniu 03 grudnia 2013 r. (wtorek) o godz. 18:00 do sali 2026 (budynek Wydziału Prawa i Administracji, I piętro). Szczegółowe informacje dotyczące działalności koła, jego struktury organizacyjnej, jak i rekrutacji dostępne są na stronie internetowej http://knps.ug.edu.pl oraz na naszym profilu na Facebooku. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy kontakt@knps.ug.edu.pl lub do opiekuna naukowego koła - mgr Pawła Makurata - pawel.makurat@ug.edu.pl.

Data publikacji: 21.11.2013 r.
Miło nam poinformować, że mgr Patrycja Naumczyk z Zakładu Psychologii Ogólnej uzyskała grant Narodowego Centrum Nauki Preludium Panel HS6 na realizację projektu badawczego "Badanie mózgowych korelatów przebiegu procesów poznawczych u osób starszych z wykorzystaniem techniki funkcjonalnego rezonansu magnetycznego". Łączna wartość projektu to 146 658 zł.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

Data publikacji: 18.11.2013 r.

Dodatkowe informacje:
http://www.ip.pssiap.org
https://www.facebook.com/inspiracjepsychologiczne

Data publikacji: 15.11.2013 r.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Prawa Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie: Informacje

Data publikacji: 08.11.2013 r.
Samorząd Województwa Pomorskiego, Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Katedra Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku zapraszają na konferencję "Psychologia w praktyce medycznej", która odbędzie się w Gdańsku w dniu 18 listopada 2013 roku.
Program konferencji

Data publikacji: 07.11.2013 r.

ZAPROSZENIE
Zakład Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju oraz Sekcja Psychologii Międzykulturowej KNP Anima zapraszają na pokaz filmowy dotyczący projektów pomocy rozwojowej w krajach Globalnego Południa.

Kiedy:14 listopada w godzinach 15-16:30 aula S208 na Wydziale Nauk Społecznych UG

Dokument został wyreżyserowany i zrealizowany przez młode Kenijki i Kenijczyków, którzy przeszli przez wszystkie szczeble edukacji w swoim kraju i obecnie znajdują się u progu dorosłego życia. Jak wygląda życie w Kenii? Film przedstawia osobiste historie i doświadczenia twórców i twórczyń filmu, poprzez które postarają się oni odpowiedzieć na to pytanie oraz pokazać, jak zdobywali wiedzę w swoim kraju.
Po projekcji odbędzie się dyskusja ekspertek i ekspertów ds. edukacji w krajach Globalnego Południa z udziałem publiczności. Wśród zaproszonych gości są również osoby z Kenii.

Kiedy się spotykamy: 14 listopada w godzinach 15-16:30 w auli S208 na Wydziale Nauk Społecznych UG
W jakim celu: Aby wspólnie obejrzeć film, dowiedzieć się więcej o pomocy rozwojowej m.in. w krajach afrykańskich oraz porozmawiać.

Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Partners Polska oraz z kenijską organizacją Education Effect Africa.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny

Data publikacji: 23.10.2013 r.
Zaproszenie na konferencję naukową NAUKA I BIZNES 20 listopada 2013 aula S 204

Odpowiadając na coraz liczniejsze pytania dotyczące możliwości wykorzystania w praktyce prowadzonych badań naukowych i pojawienia się nurtu współpracy uczelni i organizacji biznesowych podjęto działania zmierzające do szerszego propagowania generowanej wiedzy naukowej wśród przedstawicieli firm i przedsiębiorstw. Organizacja cyklu konferencji:
Nauka i Biznes ma na celu spełnienie wzajemnych oczekiwań obydwu podmiotów.

We współczesnym świecie szczególnie ceniona jest wiedza o szerokim wymiarze aplikacyjnym, możliwa do wykorzystania nie tylko na gruncie akademickim, ale również biznesowym. Dzielenie się wynikami badań oraz projektowanie nowych programów badawczych mających na celu eksplorację nowych obszarów rzeczywistości może w dużym stopniu przyczynić się do zwiększenia efektywności zachodzących procesów biznesowych.
W związku z tym, zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji konferencji Nauka i Biznes. Jest nam niezmiernie miło zaprosić do  udziału w naszym przedsięwzięciu.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa


Data publikacji: 23.10.2013 r.
WOLONTARIAT W OŚRODKU INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

Jeżeli:
- jesteś studentem IV - V roku psychologii lub pedagogiki (lub absolwentem któregoś z tych kierunków)
- chcesz poszerzyć wiedzę teoretyczną oraz zdobyć doświadczenie w pracy z ludźmi
- rozwinąć swoje umiejętności nawiązywania pierwszego kontaktu z osobą w kryzysie
- skorzystać z cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej oraz regularnej superwizji pod okiem doświadczonych psychologów oraz psychoterapeutów

Zapraszamy Cię do nawiązania współpracy w formie wolontariatu z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej przy Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni.

Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 26 października o godzinie 10.00 w OIK przy ul. Biskupa Dominika 25 w Gdyni. Szczegółowych informacji dot. wolontariatu udziela: Dorota Kiciak, nr tel. 58 354 68 64 (w godz. 8.00-15.00)
Więcej informacji

Data publikacji: 23.10.2013 r.
Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne zapraszają w środę 23.10.2013 roku (godz. 20.15, aula S204) na wykład prof. Karola Modzelewskiego „Czas w historii”. Pan Karol Modzelewski jest profesorem nauk humanistycznych, historykiem mediewistą, był działaczem opozycji w okresie PRL oraz jest laureatem nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wykład odbędzie się w Warszawie, a dla studentów, pracowników WNS i psychoterapeutów z Trójmiasta będzie transmitowany drogą internetową w auli S204.

Data publikacji: 23.10.2013 r.
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie z cyklu Gdańskie Kolokwia Psychologiczne, w czasie którego Pani Profesor Aleksandra Tokarz wygłosi wykład pt. "Motywacja do pracy w biegu życia: wyniki pierwszej fazy badań", a Pan Profesor Augustyn Bańka pt. "Konstrukcja i rekonstrukcja przestrzeni społecznej w poznaniu dystrybuowanym". Gdańskie Kolokwia Psychologiczne odbędą się 24 października 2013r. w budynku Wydziału Nauk Społecznych UG (Gdańsk, ul.  Bażyńskiego 4) w auli S208 o godzinie 13.00. Więcej informacji

Data publikacji: 18.10.2013 r.

Teofrasty 2013 przyznane!
Wśród laureatów tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję Charakterów za najlepsze książki psychologiczne znajduje się książka Pani dr Łucji Bieleninik, profesora wizytującego w naszym Instytucie Dzieci urodzone przedwcześnie w percepcji matek, która uzyskała tytuł najpopularniejszej książki psychologicznej roku 2012. Laureatami zostali także prof. Maria Lewicka - za książkę „Psychologia miejsca" oraz dr Paweł Fortuna za „Pozytywną psychologię porażki”
 
Serdecznie GRATULUJEMY!
więcej informacji na stronie: http://www.nagrodateofrasta.eu/

Data publikacji: 18.10.2013 r.
Rekrutacja
REKRUTACJA DO KOŁA NAUKOWEGO PENITENTIA
W dnia 22.10 2013 (wtorek) o godzinie 19:15 w sali C108 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do Koła Naukowego Psychologii Sądowej i Penitencjarnej PENITENTIA. Naszym gościem będzie dr Wojciech Glac - biolog  z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka, który wygłosi referat
"Neurobiologia i neurogenetyka agresji i zachowań antysocjalnych".
ZAPRASZAMY SERDECZNIE
www.penitentia.ug.edu.pl/

Data publikacji: 09.10.2013 r.
Instytut Psychologii UG wraz z Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej i Kołem Nauk Psychologicznych "Anima" zapraszają dnia 12 października 2013 roku o godz. 17.00 (aula S204) na wykład Pani Agnieszki Leźnickiej- Łoś "Ameryka jako obiekt przeniesienia u pacjenta
narcystycznego. Uwagi o nadużyciu i nadużywaniu wynikającym z
poczucia krzywdy." Więcej informacji

Data publikacji: 08.10.2013 r.
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży wraz z Fundacją Psychologiczną i Wydawnictwo EneDueRabe zapraszają do udziału w:
V Ogólnopolskiej Konferencji z udziałem gości zagranicznych z cyklu „Teoria i praktyka terapeutyczna” pt. "Więzi czy więzy? Przemoc w rodzinie”.
Więcej informacji

Data publikacji: 01.10.2013 r.
Zgodnie z decyzją JM Rektora 2 października 2013 - dzień Inauguracji
Ogólnouczelnianej jest
DNIEM REKTORSKIM .

W związku z Wydziałową Uroczystością Inauguracji Roku Akademickiego 2013/2014 w dniu 3 października 2013r. (tj. czwartek) zostały ogłoszone GODZINY DZIEKAŃSKIE od godz. 8:00 do 15:00. Po godz. 15:00 zajęcia odbywają się zgodnie z planem zajęć.

Data publikacji: 24.09.2013 r.

Uwaga Studenci Psychologii (wszystkich trybów studiów)!
Listy studentów z podziału na grupy dla II, III roku studiów zostały wywieszone w gablotach na poziomie –1. Listy studentów I roku zostaną wywieszone w przeciągu kilku dni ze względu na przedłużającą się rekrutację.

Osoby, które chciałyby zmienić grupy są proszone o kontakt z Panią Angelika Rudzińską (pok. C323). Zmiana grupy możliwa jest tylko w wypadku zamiany z osobą z innej grupy.

Uwaga Studenci I roku
Wszystkie niejasności dotyczace planu zajęć będą z Państwem uzgadniane w dniu 03.10.2013 roku o godz. 14.00 na spotkaniu z Dyrekcją Instytutu Psychologii.

Uwaga Studenci I roku - studia niestacjonarne (zaoczne)
Wszystkie niejasności dotyczace planu zajęć będą z Państwem uzgadniane w dniu 12.10.2013 roku o godz. 8 na spotkaniu z Dyrekcją Instytutu Psychologii.

Uwaga Studenci I roku
Szkolenie Biblioteczne odbywać się będzie według poniższych wskazówek, więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://szkolenie.bg.ug.edu.pl/

Studenci – I rekrutacja
Studenci I roku z pierwszej rekrutacji* są zapisywani do Biblioteki UG automatycznie tzn., że mają utworzone Konto Czytelnika z chwilą otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej. Konto jest nieaktywne. Aktywacja Kont Czytelników dla studentów I roku, którzy zaliczyli test, nastąpi 1 października br. Kolejne dokonywane będą co 24 godziny.

Studenci – II rekrutacja 
Studenci I roku z dodatkowej rekrutacji* muszą zapisać się do Biblioteki UG indywidualnie. Należy zgłosić się do wypożyczalni z dokumentami (ważna legitymacja studencka, dowód osobisty) celem założenia konta.

Uwaga Studenci I roku !
Szkolenie BHP- rozpoczyna się od 1 października br. więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:


Data publikacji: 19.09.2013 r.
plakat
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na konferencję naukową pt. Zdrowie psychiczne w życiu społecznym, która odbędzie się 10 października 2013 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Komitet Naukowy:
prof. UG dr hab. Wioletta Radziwiłłowicz (przewodnicząca)
prof. UG dr hab. Mariola Bidzan
prof. UG dr hab. Małgorzata Lipowska

Komitet Organizacyjny:
prof. UG dr hab. Wioletta Radziwiłłowicz (przewodnicząca)
dr Anna Jarmołowska
mgr Magdalena Mendyka
mgr Katarzyna Kreft
Karolina Woźniak
Anna Karwowska

Wszystkim chętnym do wzięcia udziału przypominamy o konieczności zgłaszania się poprzez formularz doodle dostępny pod tym linkiem :
http://doodle.com/5ukb7rb6y8buuwb9
Dziękujemy!

Data publikacji: 07.09.2013 r.

Uwaga Studenci I roku
W dniu 03.10.2013 roku o godz. 14.00 w auli S205 odbędzie się spotkanie Dyrekcji Instytutu Psychologii ze studentami I roku. Obecność obowiązkowa.

Uwaga Studenci I roku - studia niestacjonarne (zaoczne)
W dniu 12.10.2013 roku o godz. 8.00 w auli S204 odbędzie się spotkanie
Dyrekcji Instytutu Psychologii ze studentami I roku trybu niestacjonarnego
(zaocznego). Obecność obowiązkowa.

Data publikacji: 07.09.2013 r.


Data publikacji: 02.09.2013 r.
Plakat

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Polskie Towarzystwo
Psychoonkologiczne zapraszają na Konferencję Naukową Współczesne Wyzwania Psychoonkologii, która odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w dniach 7-8 września 2013 roku

Data publikacji: 02.09.2013 r.
plakat

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Polskie Towarzystwo Dysleksji zapraszają na Międzynarodową Konferencję pt.  Dysleksja i dyskalkulia w światle wiedzy i praktyki interdyscyplinarnej, która odbędzie się na  w Gdańsku w dniach 7-8 września 2013 roku

Data publikacji: 10.07.2013 r.
Szanowni Państwo
W związku ze zwiększeniem limitów przyjęć i trwającą rekrutacją na studia podyplomowe PSYCHOLOGIA TRANSPORTU serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do składania dokumentów. Tegoroczni absolwenci, którzy nie posiadają jeszcze świadectwa ukończenia studiów mogą przedkładać odpowiednie zaświadczenie z uczelni.

Data publikacji: 17.06.2013 r.


Data publikacji: 10.06.2013 r.


XXXV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod hasłem: „Psychologia w zmieniającym się świecie” 18-21 września 2014


W imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa z przyjemnością informujemy, że XXXV Zjazd Naukowy PTP odbędzie się w dniach 18-21 września 2014 roku w Bydgoszczy.

Organizatorem Zjazdu jest Zarząd Oddziału PTP w Bydgoszczy przy współudziale Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Przewodniczącym Komitetu Programowego Zjazdu jest prof. dr hab. Janusz Trempała, a przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr hab. Małgorzata Basińska, prof. nadzw.

Data publikacji: 07.06.2013 r.


W dniu 6 czerwca 2013 r. odbył się coroczny konkurs seminariów kursowych. W tym roku I miejsce zajął projekt badawczy "Społeczne postrzeganie osób z kompetencjami muzycznymi" autorstwa Anny Gawlik, Iwony Prusko oraz Pawła Burakiewicza realizowany pod opieką dr Rafała Lawendowskiego. II miejsce zajął projekt badawczy - "Wpływ efektów współpracy na relacje międzygrupowe" Moniki Hołubowicz i Katarzyny Marcinek - seminarium dr Tomasza Besty, zaś III miejsce - "Związek zaburzeń snu z wybranymi aspektami funkcjonowania poznawczego osób chorych na atopowe zapalenie skóry" Aleksandy Fusik, Kamili Gawryjołek, Agnieszki Kowalskiej, Anny Marcinkowskiej oraz Pawła Poźniak- seminarium prof. UG dr hab. Michała Harciarka.
Wszystkim laureatom oraz prowadzącym seminarium serdecznie gratulujemy! 

Data publikacji: 06.06.2013 r.

Co to za przejażdżka? Dokąd pojedzie Psycho Tramawaj? Do miejsca, gdzie szaleństwo jest tak kolorowe, że tęcze przy nim bledną? Do krainy spotkań fantazji z marzeniami? A może gdzieś indziej zupełnie?!

Psycho Tramwaj to podróż w świata współczesnej psychologii. 15 czerwca o godzinie 11:00 z Dworca Głównego odjedzie wehikuł, który zabierze Państwa do niecodziennej krainy. Dokąd zabierze on Państwa?
Więcej informacji tutaj oraz na stronie facebook-a.

Data publikacji: 10.05.2013 r.
W dniach 13-20 maja na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się Wystawa Sztuki Więziennej współorganizowana przez Koła Naukowe Psychologii Sądowej i Penitencjarnej "Penitentia" oraz Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej "Refectum". Zgromadzone na niej eksponaty, zostały wykonane przez skazanych z polskich oraz zagranicznych zakładów karnych. Serdecznie zachęcamy do ich oglądania. Więcej informacji

Data publikacji: 10.05.2013 r.
Koło Nauk Psychologicznych ANIMA serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny pt. "Słów kilka o zdradzie", który odbędzie się 15 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Klubie Atelier w Sopocie (al. Mamuszki 2).
Więcej informacji
Plakat

Data publikacji: 09.05.2013 r.


Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Sekcja Psychologii Rozwojowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zapraszają na XXII Ogólnopolską Konferencję Psychologii Rozwojowej p.t.:  „Społeczny kontekst rozwoju – od dziecka do dorosłego”, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 27-29 maja 2013 roku.
Strona konferencji

Data publikacji: 09.05.2013 r.


Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoterapii
Psychoanalitycznej zapraszają na DNI OTWARTE STUDIUM PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2013 roku o godzinie 11.00 w auli S 208.

Data publikacji: 07.05.2013 r.


W dniach 1 - 3 maja 2013 w Gdańsku po raz trzeci w Polsce odbył się International Advanced Practitioners Course - IAPC) - Międzynarodowy Kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (poziom III). Dwa poprzednie odbyły się w Gdańsku w 2006 roku i w Sopocie w 2007 i cieszyły się dużym powodzeniem. Tym razem zajęcia odbywały się w Gdańsku w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Więcej informacji
Zdjęcia:
zdjęcie1 zdjęcie2 zdjęcie3 zdjęcie4 zdjęcie5 zdjęcie6

Data publikacji: 07.05.2013 r.

Dnia 10 maja 2013 roku o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie "Jak zbudować markę kobiety naukowca? - oferty stypendialne dla Pań". Spotkanie odbędzie się w czytelni informacji naukowej Biblioteki Głównej UG. Podczas spotkania przedstawione zostaną między innymi oferty stypendialne skierowane do Pań (np. stypendia LOREAL).
Plakat

Data publikacji: 30.04.2013 r.


Koło Naukowe Psychologii Sądowej i Penitencjarnej PENITENTIA zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem dotyczącym przemocy seksualnej na konferencję "Przemoc a niemoc. Drapieżcy seksualni i ich ofiary", która odbędzie się  na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
Więcej informacji tutaj.

Data publikacji: 22.04.2013 r.

Miło nam poinformować, że prof. UG, dr hab. Michał Harciarek z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii uzyskał grant MNiSW Iuventus Plus III na realizację projektu badawczego "Charakterystyka i patomechanizm dysfunkcji wykonawczych u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek - badania psychofizjologiczne z wykorzystaniem analizy źródeł"; łączna wartość projektu to 578.000 zł. Naszym dodatkowym powodem do dumy jest fakt, iż spośród 181 laureatów, prof. Harciarek jest jednym z nielicznych przedstawicieli nauk humanistyczno-społecznych, którzy uzyskali finansowanie w tej edycji konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych.

Data publikacji: 23.04.2013 r.


Data publikacji: 10.04.2013 r.
 
Już po raz czwarty zapraszamy studentów i studentki UG do udziału w wyjątkowej wymianie polsko-izraelskiej Żywy Most 2013 organizowanej przez Stowarzyszenie Zaprzyjaźnieni w Kulturze we współpracy z Zakładem Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju UG. Szczegóły znajdują się tutaj, na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2013.
ZAPRASZAMY!

Data publikacji: 10.04.2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że dr Natasza Kosakowska-Berezecka z Instytutu Psychologii oraz mgr Magdalena Żadkowska z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa z Wydziału Nauk Społecznych uzyskały grant w konkursie Core Call 2012 Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza.

Projekt pt. Socio-Cultural and Psychological Predictors of Gender Equality and Work-Life Balance – Cross-Cultural Comparison of Polish and Norwegian Families uzyskał wysoką ocenę merytoryczną i uplasował się na drugim miejscu wśród projektów zgłoszonych w obszarze: Równość Płci oraz Równowaga Między Życiem Zawodowym a Prywatnym. Uniwersytet Gdański przez najbliższe 3 lata będzie liderem międzynarodowego konsorcjum, w skład którego wejdą: Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk, International Research Institute of Stavanger, Centre for Intercultural Communication oraz Uniwersytet w Stavanger.

Efektem projektu będzie aplikacyjny model opisujący wpływ czynników kulturowych oraz psychologicznych na przyswajanie wartości egalitarnych i godzenie życia rodzinnego z zawodowym. Badania będą prowadzone wśród polskich i norweskich par. Kierowniczką projektu jest dr Natasza Kosakowska-Berezecka z Instytutu Psychologii (WNS).

Linki do wyników konkursu:

Link1
Link2

Data publikacji: 05.04.2013 r.

sympozium

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane przez Zakład Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziecko bez Reklamy III Sympozjum „PRZEREKLAMOWANA KONSUMPCJA? Obłędy i obsesje”, które odbędzie się 17.04.2013 na Wydziale Nauk Społecznych UG w auli S-204.

Serdecznie zapraszamy


Data publikacji: 18.03.2013 r.

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi manu oraz
Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy serdecznie zapraszają na 2-gie
spotkanie cyklu "Tajemnice reklamy w Uzdrowisku" pt. "Promocja zdrowia - czy  jesteś tym, co jesz - spotkanie inspirowane dokumentem". Odbędzie się ono 21 marca o godz. 18.00 w GWP Uzdrowisko w Sopocie, ul. Bema 4.


Data publikacji: 11.03.2013 r.

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi manu zaprasza na projekcję filmu w reż. G. Clooney’a "Idy marcowe" oraz na dyskusję ze specjalistami na temat zjawiska manipulacji w polityce.

Udział w dyskusji potwierdzili:dr Magdalena Żemojtel-Piotrowska oraz dr Jan Kreft.

Wstęp wolny!
Więcej informacji na facebooku: www.facebook.com/


Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych 14 marca 2013 r. w auli S203 o godzinie 18:00.Data publikacji: 04.03.2013 r.

Rada Młodych Naukowców serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu seminariów szkoleniowo – dyskusyjnych pt. Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce.

•    Możliwości finansowania dla młodych naukowców
•    Jak przygotowywać dobry wniosek?
•    Co pisać, a czego nie uwzględniać, aby dostać grant?
•    Najczęściej popełniane błędy w aplikowaniu o projekty.
•    DYSKUSJE Z EKSPERTAMI

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2013 r. (piątek) o godzinie 11.30 w Auli
Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Wita Stwosza 53
PLAKAT

Data publikacji: 01.03.2013 r.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia przy Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni zapraszają do współpracy w formie PRAKTYKI Ofertę kierujemy do studentów IV i V roku oraz absolwentów studiów o kierunkach Psychologia i Pedagogika. Praktyka w naszym zespole umożliwi ci zdobycie doświadczenia w zakresie kontaktu z klientem oraz rozwinięcie swoich kompetencji. Do twoich obowiązków należeć będą.

– dyżur telefoniczny
– pierwszy kontakt z klientem w rejestracji
Oferujemy:
– uczestnictwo w cyklu szkoleń
uczestnictwo w superwizjach

Nabór trwa do 31.03.2013.
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 58 622 22 22

SPOTKANIE INFORMACYJNE DOT. PRAKTYK ODBĘDZIE SIĘ NA WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH UG W SALI S 208 7 MARCA 2013 (CZWARTEK) O GODZINIE 15.30
serdecznie zapraszamy!!!

Data publikacji: 19.02.2013 r.

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi manu oraz
Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy serdecznie zapraszają na 1-sze
spotkanie cyklu "Tajemnice reklamy w Uzdrowisku" pt. "Pigułki szczęścia,
czyli o marketingu choroby; spotkanie inspirowane dokumentem".
Odbędzie się ono 28 lutego o godz. 18.00 w
GWP Uzdrowisko w Sopocie, ul. Bema 4.
www.facebook.com/brevi.manu/
Plakat

Data publikacji: 13.02.2013 r.

Zapraszamy ciepło studentów Psychologii
oraz przyjaciół na Psycho Party vol. 2 w
imieniu Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii oraz wszystkich kół psychologicznych Uniwersytetu Gdańskiego!
Dochód z imprezy przeznaczony jest na cel społeczny, na projekty Psycho Tramwaju, akcji promującej zdrowie psychiczne wśród mieszkańców Trójmiasta.

Więcej informacji tutaj:

FACEBOOK.COM

TROJMIASTO.PL

Data publikacji: 11.02.2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że 8 marca 2013 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 8. edycja konferencji naukowej z cyklu „"Kobieta w kulturze”". Tegoroczne hasło Konferencji brzmi: "„Kobieta, mężczyzna, dziecko i praca”". Konferencja ma charakter ogólnopolski.

Obszar tematyczny Konferencji dotyczy kwestii związanych z rodzicielstwem, równością płci oraz wspieraniem równowagi praca-dom na poziomie jednostkowym, rodzinnym jak i instytucjonalnym. Przedmiotem dyskusji będą również kwestie związane z opieką okołoporodową w Polsce i Europie. Prelegentami i prelegentkami będą światowej sławy badający powyższe zagadnienia przedstawiciele i przedstawicielki świata nauki, ale również środowisk bezpośrednio związanych z opieką nad kobietą ciężarną: położne, doule, ginekolodzy i ginekolożki.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez Instytut Psychologii oraz Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego wraz z sekcją Psychologii Międzykulturowej Koła Nauk Psychologicznych ANIMA.

Zapraszamy do udziału w sesji plakatowej! Zgłoszenie wystąpienia prosimy
przesyłać do 20 lutego 2013 na adres: kobietawkulturze@ug.edu.pl.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Więcej informacji: www.kobietawkulturze.ug.edu.pl

-----

Data publikacji: 25.03.2013 r.Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że dnia 8 kwietnia o godz.12.00, na Wydziale Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, w auli S204, w ramach Gdańskich Kolokwiów Psycholgicznych, odbędzie się wykład otwarty światowej sławy naukowca, badacza osobowości i samoregulacji Prof. Juliusa Kuhla z Uniwersytetu w Osnabrück, Niemcy:
"Tworzenie pomostu pomiędzy potencjałem osobistym a osiągnięciami: Rola kompetencji jednostki i dobrych relacji społecznych w rozwijaniu własnego talentu".
W swoim wykładzie Profesor Kuhl nawiąże do problemu fundamentalnego znaczenia relacji więzi (np. pracownik-szef; nauczyciel-uczeń) w procesie motywowania człowieka do wykorzystania własnego potencjału w realizacji celów. Profesor opowie również, jak motywowanie poprzez tworzenie relacji więzi, może przekształcić się w najwyższą formę motywacji - samomotywowanie. Problematyka motywacji, samoregulacji
oraz kształtowania kompetencji SELF zostanie ukazana z perspektywy autorskiej teorii osobowości PSI J. Kuhla, systemów i procesów mózgowych.
Wykład będzie wygłoszony w języku angielskim oraz wspomagany tłumaczeniem na język polski.
Serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 22.03.2013 r.

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty "Health-promoting Leadership" Dipl. Psych. Torstena Holstada z Uniwersytetu w Lipsku. Wykład odbędzie się 10.04 (środa), w godz. 11.30-13.00 w sali c210, w ramach programu Erasmus.

Data publikacji: 19.03.2013 r.


Data publikacji: 04.03.2013 r.

Rada Młodych Naukowców serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu seminariów szkoleniowo – dyskusyjnych pt. Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce.

•    Możliwości finansowania dla młodych naukowców
•    Jak przygotowywać dobry wniosek?
•    Co pisać, a czego nie uwzględniać, aby dostać grant?
•    Najczęściej popełniane błędy w aplikowaniu o projekty.
•    DYSKUSJE Z EKSPERTAMI

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2013 r. (piątek) o godzinie 11.30 w Auli
Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Wita Stwosza 53
PLAKAT

Data publikacji: 01.03.2013 r.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia przy Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni zapraszają do współpracy w formie PRAKTYKI Ofertę kierujemy do studentów IV i V roku oraz absolwentów studiów o kierunkach Psychologia i Pedagogika. Praktyka w naszym zespole umożliwi ci zdobycie doświadczenia w zakresie kontaktu z klientem oraz rozwinięcie swoich kompetencji. Do twoich obowiązków należeć będą.

– dyżur telefoniczny
– pierwszy kontakt z klientem w rejestracji
Oferujemy:
– uczestnictwo w cyklu szkoleń
uczestnictwo w superwizjach

Nabór trwa do 31.03.2013.
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 58 622 22 22

SPOTKANIE INFORMACYJNE DOT. PRAKTYK ODBĘDZIE SIĘ NA WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH UG W SALI S 208 7 MARCA 2013 (CZWARTEK) O GODZINIE 15.30
serdecznie zapraszamy!!!

Data publikacji: 19.02.2013 r.

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi manu oraz
Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy serdecznie zapraszają na 1-sze
spotkanie cyklu "Tajemnice reklamy w Uzdrowisku" pt. "Pigułki szczęścia,
czyli o marketingu choroby; spotkanie inspirowane dokumentem".
Odbędzie się ono 28 lutego o godz. 18.00 w
GWP Uzdrowisko w Sopocie, ul. Bema 4.
www.facebook.com/brevi.manu/
Plakat

Data publikacji: 11.02.2013 r.

Otrzymaliśmy kody aktualizacyjne do programów SPSS wersja 14 i 21 (inne wersje tracą ważność!) i STATISTICA. Pracowników oraz studentów zainteresowanych przedłużeniem licencji na powyższe oprogramowanie proszę o kontakt w godzinach pracy w gab. C302 lub C301, pod nr tel. 523 43 96 lub drogą mailową: michalb@ug.edu.pl.

Data publikacji: 08.02.2013 r.

Uwaga studenci!
Zapisy na w-f rozpoczną się od 18.02.2013 o godz. 20.00 i trwać będą do 19.02. 2013 do godziny 24.00.

Studenci I roku n/w kierunków:

1. Psychologia

zapisują się elektronicznie na zajęcia wychowania fizycznego na semestr letni w roku akademickim 2012/2013

Studenci, którzy nie zapiszą się elektronicznie z powodu braku miejsc, terminów, zaliczają zajęcia wychowania fizycznego w ramach różnic programowych, zaliczeń warunkowych, mają obowiązek zgłosić się w terminie: 21.02.2013 w godz. 8.00-20.00 lub-22.02.2013 w godz. 8.00-15.00 na salę gimnastyczną przy ul. Bażyńskiego 1a w Rektoracie, w celu zapisania się do grupy wychowania fizycznego.

Zapisy na zajęcia wspinaczki sportowej i samoobrony

Studenci chcący uczestniczyć w zajęciach wspinaczki sportowej i samoobrony będą poddawani weryfikacji sprawności fizycznej. Weryfikacja nastąpi na zajęciach w terminach:

1. wspinaczka sportowa:

- wtorek 14.30-16.00 - Alfa Centrum ul. Kołobrzeska 41c, Gdańsk

- środa 15.30-17.00 - Alfa Centrum ul. Kołobrzeska 41c, Gdańsk

2. samoobrona:

      - poniedziałek 20.30-22.00 – AWFiS Gdańsk, hala XIII, ul. Górskiego 1, Gdańsk

- środa 19.00-20.30 - AWFiS Gdańsk, hala XIII, ul. Górskiego 1, Gdańsk

Zajęcia ukierunkowane

Na zajęcia z badmintona, łyżwiarstwa, tenisa, tenisa stołowego studenci winni posiadać swój sprzęt (łyżwy, rakiety)

Zapisy na zajęcia rehabilitacyjne

Na zajęcia z rehabilitacji zapisują się studenci, którzy:

- mają semestralne lub roczne zwolnienie lekarskie z zajęć WF

- posiadają skierowanie na rehabilitację

- mają problemy zdrowotne uniemożliwiające aktywny udział w zajęciach WF

Zajęcia z rehabilitacji odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut. Student zapisu dokonuje osobiście u prowadzącego.

Studenci posiadający zwolnienia lekarskie obowiązkowo zapisują się na zajęcia rehabilitacyjne (jest to jedynie zapis ewidencyjny).

Sekcje Akademickiego Związku Sportowego

Studenci, którzy aktualnie trenują w klubach sportowych, lub wyczynowo uprawiali sport powinni bezpośrednio zgłaszać się do trenerów sekcji w pierwszym tygodniu zajęć dydaktycznych. Te osoby nie muszą zapisywać się na zajęcia WF przez Internet. Wykaz sekcji sportowych znajduje się na stronie http://azs.ug.edu.pl/

Treningi sekcji KU AZS UG rozpoczynają się od 18.02.2013 i mogą na nie uczęszczać wszyscy studenci już od pierwszego roku studiów, bez względu na termin rozpoczęcia obligatoryjnych zajęć wf.


Data publikacji: 07.02.2013 r.


Konferencja „Miłość i seksualność“

Zapraszamy wsystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konferencji  pt. „Miłość i seksualność“ organizowanej przez Koło Nauk Psychologicznych ANIMA oraz Koło Naukowe Sekuologii EQUALITY. Konferencja odbędzie się dnia 20.02 (środa) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji na stronie: www.knpanima.pl


Data publikacji: 07.02.2013 r.

Zapraszamy do udziału w programie Erasmus i studiowania psychologii na
uczelniach europejskich - rekrutacja rusza już 18 lutego - szczegóły w
zakładce Erasmus- wyjazdy studentów.

Data publikacji: 29.01.2013 r.

Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz wydawnictwo Agraf zapraszają serdecznie na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się 6 lutego 2013r o godzinie 16:30 w Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w sali C108 przy ulicy Bażyńskiego 4.Data publikacji: 24.01.2013 r.Data publikacji: 24.01.2013 r.

Rekrutacja na Studia Podyplomowe

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że trwa rekrutacja na Studia podyplomowe "Praca z dzieckiem niedostosowanym społecznie i jego rodziną". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz do składania dokumentów. Rekrutacja ma charakter otwarty i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Strona

Data publikacji: 21.01.2013 r.

Inicjatywa JA TEŻ wraz z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym organizuje w czasie ferii zimowych turnus edukacyjno- rehabilitacyjny w Gdańsku w dniach 11-23 lutego br. Turnus jest w trakcie organizacji, więc nie są znane jeszcze wszystkie szczegóły. Ale już teraz poszukujemy osób zainteresowanych wolontariatem!

Turnus odbędzie się w OREW przy ul. Jagiellońskiej 11, Gdańsk ? Przymorze. Od wolontariuszy oczekujemy obecności w godzinach 8.30 do ok. 13.30 od poniedziałku do piątku i asystowanie dzieciom w przerwach między zajęciami (opieka, pomoc w jedzeniu, spacery), odprowadzanie na zajęcia, uczestnictwo/pomoc w zajęciach grupowych.

Prawdopodobnie będzie też możliwość odbycia praktyki studenckiej w czasie turnusu (pojedyncze miejsca).

Możliwa jest także pomoc w mniejszym zakresie czasowym, po wcześniejszym ustaleniu.

Przewidziano szkolenie dla wolontariuszy.

Informacje i zgłoszenia: Joanna Jaworska - Kotarska, e-mail: joanna.kotarska@jatez.pl, tel. 502 600 828Data publikacji: 11.01.2013 r.

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania zaprasza 15 stycznia o godz.18.00 do sali C107 WNS na spotkanie informacyjne dotyczące powstającego stowarzyszenia Drogowskaz Psychologiczny. Grupa studentów i absolwentów psychologii Uniwersytetu Gdańskiego pół roku temu zainicjowała projekt, którego celem  jest zmiana postrzegania psychologii oraz zawodu psychologa w społeczeństwie. Więcej informacji na stronie: http://www.drogowskazpsychologiczny.ug.edu.pl/, na Facebooku: https://www.facebook.com/drogowskazpsychologiczny oraz w załączniku poniżej. Załącznik

Data publikacji: 10.01.2013 r.

Szanowni Studenci,
Dyrekcja Instytutu Psychologii zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o ocenę zajęć dydaktycznych prowadzonych w Instytucie Psychologii. Ankieta do oceny zajęć będzie dostępna on line przez portal studenta  w dniach  od 28.01. godz. 8:00 do 10.02. godz. 8:00.
Serdecznie prosimy o Państwa aktywny udział w w/w ocenie.

Data publikacji: 08.01.2013 r.

Uwaga!
Przypominamy, iż od 14.01.2013 r. rusza kolejna rekrutacja na studia podyplomowe z psychologii transportu. Gorąco zapraszamy!
http://www.psychologiatransportu.strony.ug.edu.pl/
Opłaty za studia należy dokonywać  z dopiskiem " P740 - 02 Studia
Podyplomowe Psychologia Transportu".

Data publikacji: 27.12.2012 r.

Rekrutacja na Studia Podyplomowe
Szanowni Państwo, do 10 lutego 2013 trwa rekrutacja na studia
podyplomowe "Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
edukacyjną oraz do składania dokumentów. Rekrutacja ma charakter otwarty i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Szczegółowe informacje na stronie
http://www.psyedu.strony.ug.edu.pl/.

Data publikacji: 20.12.2012 r.

Komisja Konkursowa nagród naukowych Fundacji "Promyk Słońca" przyznała nagrodę Pani Annie Jankowskiej na pracę doktorską pt. Funkcjonowanie poznawcze i psychospołeczne uczniów z inteligencją niższą niż przeciętna, napisaną pod kierunkiem Pani Prof. zw. dr. hab Marty Bogdanowicz i obronioną w 2011 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Uroczyste wręczenie nagrody laureatce konkursu odbyło się 12 grudnia 2012 r. we Wrocławiu podczas konferencji pt. Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Innowacje w edukacji.

Data publikacji: 12.12.2012 r.

Spotkanie rekrutacyjne Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego Prawa Sportowego UG
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów Uniwersytetu Gdańskiego na spotkanie rekrutacyjne Międzywydziałowego Koła Naukowego Prawa Sportowego UG z opiekunem naukowym Koła - mgrem Pawłem Makuratem, które odbędzie się 12 grudnia 2012 r. o godzinie 14:50 w sali 1028 (budynek Wydziału Prawa i Administracji, parter).
Szczegółowe informacje dotyczące działalności koła, dostępne są na stronie internetowej http://knps.ug.edu.pl oraz na naszym profilu na Facebooku .
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: kontakt@knps.ug.edu.pl lub do opiekuna naukowego Koła - pawel.makurat@ug.edu.pl.
Międzywydziałowe Koło Naukowe Prawa Sportowego powstało z inicjatywy studentów Wydziału Prawa i Administracji UG w roku akademickim 2011/2012.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter sportu koło zrzesza w swoich strukturach studentów różnych Wydziałów. Celem działalności w kole jest rozpatrywanie zagadnień zarówno teoretycznych jak i praktycznych związanych z szeroko pojętym sportem.

Data publikacji: 11.12.2012 r.

Zapraszamy na wykład Pani Profesor Gopy Bhardwaj z University of Delhi, Indie. Wykład poświęcony będzie kulturze Indii i odbędzie się 12 grudnia (środa) w godzinach 14-15.30 w audytorium s208.

Data publikacji: 04.12.2012 r.


Więcej informacji

Data publikacji: 03.12.2012 r.


DORZUĆ SIĘ DO INDEKSU!
Koło Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi Manu zaprasza 12.12.2012 r.(środa) do Klubu Atelier w Sopocie (Al. Mamuszki 2) na STUDENCKIE MIKOŁAJKI vol.4. W programie występy artystyczne, karaoke i tupanie nogą do białego rana! Wyjątkowa inicjatywa - w sprzedaży świąteczne kartki-cegiełki wykonane przez wykładowców z Instytutu Psychologii UG! Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i cegiełek zostanie przeznaczony na zakup indeksów sukcesu. Umożliwiają one indywidualne spotkania edukacyjne dla potrzebujących dzieci.
Start: 20:00
Wstęp: 5 PLN
Więcej na www.facebook.com/brevi.manu

Data publikacji: 29.11.2012 r.


W imieniu Koła Nauk Psychologicznych ANIMA zapraszamy wszystkich studentów Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego na imprezę integracyjną, z której zysk przeznaczony będzie na zabawki dla dzieci z Zakładu Psychiatrycznego przy ulicy Srebniki 1!
więcej informacji

DATA WYDARZENIA: 29.11.2012
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na I–sze spotkanie z cyklu Gdańskie Kolokwia Psychologiczne w czasie, którego Pan Profesor Zdzisław Majchrzyk oraz Pani Magister Karolina Grzywińska-Aleksandrowicz zaprezentują wykład pt.  Aktualny model leczenia i resocjalizacji pedofilów”.  Gdańskie Kolokwia Psychologiczne odbędą się 29 listopada 2012r. w budynku Wydziału Nauk Społecznych UG (Gdańsk, ul.  Bażyńskiego 4) sali Rady Wydziału (S-329) o godzinie 9.30. Więcej informacji.

Data publikacji: 14.11.2012 r.

STYPENDIA NAUKOWE W USA
Dziekan Wydziału Filologicznego zaprasza na spotkanie dotyczące możliwości i procedur ubiegania się o stypendia naukowe w USA.
Prezentacji oferty programowej na temat systemu studiów oraz finansowania badań naukowych dokona Dyrektor Komisji Fulbrighta - Pani Małgorzata Krasowska oraz Doradca Edukacyjny - Pani Aleksandra Augustyniak. Oferta dotyczy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Będzie możliwość zadawania pytań w celu efektywnego korzystania z funduszy stypendialnych programu.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2012 o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego 1.48

Data publikacji: 12.11.2012 r.

UWAGA STUDENCI PIERWSZEGO ROKU
15 listopada 2012 na basenie Politechniki Gdańskiej odbędą się Mistrzostwa Studentów Lat Pierwszych w pływaniu.
Konkurencje : 50 m stylem dowolnym,
                       50 m stylem grzbietowym,
                       50 m stylem klasycznym
                       50 m stylem motylkowym.
Studenci, którzy chcą wystartować w w/w zawodach proszeni są o stawienie się na trening sekcji w najbliższy poniedziałek 19 00 lub środę 20 20 na basenie MOSiR w Sopocie (ul. Haffnera 57)

Data publikacji: 12.11.2012 r.

PRZYJDŹ, DOŁĄCZ, DZIAŁAJ!
Interesuje Cię psychologia zarządzania, marketingu, konsumenta i inne dziedziny związane z tą tematyką? Masz w sobie energię do działania i chęć poznania ciekawych osób? Nie boisz się wyzwań?
JEŚLI TAK, CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
Przyjdź na nasze spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 17.00 w sali c103 WNS, a dowiesz się, jak możesz do nas dołączyć i stać się członkiem Brevi manu.
Więcej informacji o naszej działalności na facebooku: 

Plakat
http://www.facebook.com/brevi.manu 

Data publikacji: 06.11.2012 r.


                                                      Więcej informacji

Data publikacji: 31.10.2012 r.


                                                 Więcej Informacji


Data publikacji: 23.10.2012 r.
Prof. UG, dr hab. Małgorzata Lipowska – Z-ca Dyrektora ds. Nauki – 
serdecznie zaprasza wszystkich Pracowników nie będących
pracownikami samodzielnymi oraz Doktorantów na
spotkanie informacyjne dotyczące
tzw. „nowej procedury” w przeprowadzaniu
przewodów doktorskich i postępowań habilitacyjnych
.
Spotkanie ma charakter otwarty. Jego celem jest przybliżenie 
zasad przygotowywania oceny dorobku naukowego
w awansie naukowym.
Termin i miejsce: 
8 listopada 2012 (czwartek), godz. 12.00, w sali C-111/112.
Data publikacji: 19.10.2012 r.
Uwaga!
od 14.01.2013 r. rusza kolejna rekrutacja na studia podyplomowe z psychologii transportu. Gorąco zapraszamy!
http://www.psychologiatransportu.strony.ug.edu.pl/

Data publikacji: 15.10.2012 r.
Spotkanie rekrutacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych działalnością Koła Naukowego Psychologii Sądowej i Penitencjarnej "Penitentia": Serdecznie zapraszamy na wykład mł. insp. Pani Ewy Pachury, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, w dniu 18.10.2012r o godzinie 18.00 w sali c108.
Plakat

Serdecznie zapraszamy.
www.penitentia.ug.edu.pl

Data publikacji: 15.10.2012 r.

Uwaga Studenci I roku psychologii – tryb stacjonarny

Studenci V roku oraz absolwenci kierunku Psychologia mają przyjemność zaprosić studentów pierwszego roku studiów psychologii ogólnej (tryb stacjonarny) na „Warsztaty z Integracji Pozytywnej”, które pozwolą lepiej się poznać i zmotywować do działania. Jest to niepowtarzalna okazja, aby już na początku swojej przygody z tym kierunkiem poznać możliwości, jakie on oferuje swoim absolwentom i dowiedzieć się więcej na temat przebiegu studiów. A to wszystko w niezwykle przyjemnej formie aktywnych warsztatów.

Link do zapisów dostępny na stronach: www.facebook.com/drogowskazpsychologiczny oraz www.drogowskazpsychologiczny.ug.edu.pl/zapisy. Rekrutacja trwa od 15-22.10.2012 r. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty będą odbędą się w wybrany czwartek (16:00 – 19:30) i piątek (19:00 – 21.:30) – dokładny termin zostanie ustalony po zakończeniu rekrutacji.

Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów szukajcie na podanych stronach oraz na plakatach rozwieszonych na korytarzach Instytutu Psychologii. 

Serdecznie zapraszamy!

Drogowskaz Psychologiczny i Brevi Manu

DATA WYDARZENIA: 10.12.2012
Zakład Psychologii Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Zakład Psychologii Sportu Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową …i po Euro 2012! Refleksje psychologiczne i prawne, która odbędzie się w Gdańsku dnia 10 grudnia 2012 roku.
Strona konferencji

Data publikacji: 10.10.2012 r.
REKRUTACJA DO KOŁA NAUK PSYCHOLOGICZNYCH ANIMA
Chcesz się rozwijać, działać i być zauważonym?
Masz mnóstwo energii i głowę pełną pomysłów?
Chcesz się dobrze bawić i poznać niesamowitych ludzi?
Nie czekaj!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w rekrutacji do dnia 21.10.2012 Link do formularza zgłoszeniowego pod adresem
http://webanketa.com/forms/68wkge1j5xj3gs9s60s6crr/
Plakat rekrutacyjny

Data publikacji: 05.10.2012 r.
Zachęcamy do korzystania z programu praktyk Erasmus 2013/2014 - oferta dostępna zarówno dla studentów jak i doktorantów! Link

Data publikacji: 04.10.2012 r.
Uwaga Studenci !!!

W linku znajduje się Regulamin Konkursu UG "STAŻE BRUKSELSKIE" pod patronatem Jana Kozłowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. Formularze aplikacyjne proszę składać w Sekretariacie Instytutu Psychologii (pok. C325) do dn. 16 października 2012 r.
Regulamin konkursu

Data publikacji: 02 października 2012 r.

Uwaga!
Rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia tryb niestacjonarny (zaoczny).
Terminy rejestracji 2.10 - 15.10.2012r.
Gorąco zapraszamy wszystkich kandydatów.

Data publikacji: 25 września 2012 r.

Uwaga Studenci I roku !
Studia stacjonarne i niestacjonarne (wieczorowe) W dniu 02.10.2012 o godz. 14.00 w auli S205 odbędzie się spotkanie Dyrekcji Instytutu Psychologii ze studentami I roku. Serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 28 września 2012 r.
Uwaga Studenci I roku !
Studia stacjonarne i niestacjonarne (wieczorowe)
W dniu 01.10.2012 o godz. 15.00 w auli S205 odbędzie się test kwalifikacyjny z języka angielskiego. Wyniki testu będą decydowały o przydziale do poszczególnych grup lektoratów. Obecność obowiązkowa.

Data publikacji: 24 września 2012 r.
Uwaga Studenci I roku !
Szkolenie Biblioteczne odbywać się będzie według poniższych wskazówek, więcej informacji znajdą Państwo pod adresem http://szkolenie.bg.ug.edu.pl/
Studenci – I rekrutacja
Studenci I roku z pierwszej rekrutacji* są zapisywani do Biblioteki UG automatycznie tzn., że mają utworzone Konto Czytelnika z chwilą otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej. Konto jest nieaktywne. Aktywacja Kont Czytelników dla studentów I roku, którzy zaliczyli test, nastąpi 1 października br. Kolejne dokonywane będą co 24 godziny.
Studenci – II rekrutacja
Studenci I roku z dodatkowej rekrutacji* muszą zapisać się do Biblioteki UG indywidualnie. Należy zgłosić się do wypożyczalni z dokumentami (ważna legitymacja studencka, dowód osobisty) celem założenia konta.

Data publikacji: 24 września 2012 r.
Uwaga Studenci I roku !
Zapisy elektroniczne na zajęcia wychowania fizycznego w roku akademickim 2012/2013
Studenci II roku (z wyjątkiem studentów Chemii) zapisują się w terminie 01-03.10.2012
Studenci I roku zapisują się w terminie 04-06.10.2012
Zapisy na zajęcia rehabilitacyjne odbędą się w terminie 08-09.10.2012
O dokładnych godzinach rozpoczęcia zapisów elektronicznych poinformujemy w późniejszym terminie.

Data publikacji: 24 września 2012 r.
Uwaga Studenci I roku !
Szkolenie BHP- rozpoczyna się od 1 października br. więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:
http://www.ug.edu.pl/pl/dz_org/prawo/?akcja=pokaz_dane&id=2122


Data publikacji: 20 sierpnia 2012
Uwaga!
Rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia tryb niestacjonarny (wieczorowy). Terminy rejestracji 22.08 - 07.09.2012r.
Gorąco zapraszamy wszystkich kandydatów.


Data publikacji: 18 września 2012 r.
TAK dla wielokulturowego Gdańska!
Zakład Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju zaprasza do zapoznania z projektem współrealizowanym przez Koło Nauk Psychologicznych Anima Gdańsk wielobarwny, Gdańsk wielokulturowy, który dotyczy dialogu 3 różnych grup narodowościowych i etnicznych: Kaszubów, Ormian i Ukraińców.
Patronat nad projektem objęli Rektor UG prof. dr hab Bernard Lammek oraz Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prof. UG dr hab Beata Pastwa-Wojciechowska.
Szczegóły w załączniku!

Data publikacji: 23 sierpnia 2012 r.
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Polskie Towarzystwo Neuropsychologiczne, European Society of Neurosciences
oraz Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku zapraszają na Jubileuszowy XV Międzynarodowy
 Kongres Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego p.t.:  „Język i komunikacja w ujęciu interdyscyplinarnym”.
Gdańsk, 24 – 25 września 2012 r.
Strona konferencji
 

Data publikacji: 21 sierpnia 2012 r.
PRZEŁAMUJEMY STEREOTYPY – WYMIANA POLSKO-IZRAELSKA NA UG

W
dniach 23.08-31.08.2012 w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego już po raz trzeci będzie odbywać się wymiana polsko-izraelska, w której 20 studentów trójmiejskich uczelni wraz ze studentami z Izraela weźmie udział w szeregu zajęć i warsztatów międzykulturowych –  na temat Holokaustu, komunikacji międzykulturowej, rozwiązywaniu konfliktów, a także kulinarnych, teatralnych oraz tanecznych.
Wymiana polsko-izraelska odbywa się w ramach projektu Żywy Most. Realizowany jest on dzięki porozumieniu rządów Polski i Izraela, a bezpośrednimi organizatorami akcji są stowarzyszenia Zaprzyjaźnieni w Kulturze z Gdańska oraz Spark Pro z Izraela  we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych UG.
Żywy Most ma na celu stworzenie płaszczyzny dialogu młodych ludzi z obu krajów. Studenci z Polski i Izraela będą poszukiwać wspólnych punktów kultury i tradycji, pozwalających w przyszłości na rozwój oraz polepszenie wzajemnych relacji i przeciwdziałaniu wzajemnym uprzedzeniom. W czasie pobytu na Pomorzu studenci zwiedzą także Trójmiasto, Hel i środkowe Kaszuby. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.
Więcej informacji: http://most2012.wkulturze.org/
Kontakt:
Uniwersytet Gdański:  dr Natasza Kosakowska-Berezecka, Zakład Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju, Instytut Psychologii UG, psynk@univ.gda.pl, +48605760627
Stowarzyszenie Zaprzyjaźnieni w Kulturze: Małgorzata Bitton, mbitton@wp.pl, +48504421038

Data publikacji: czerwiec 2012 r.
UWAGA!
W związku z wyczerpaniem limitu miejsc, rekrutacja na studia podyplomowe "Psychologia transportu" na rok akademicki 2012 / 2013 została ZAKOŃCZONA!

Data publikacji: czerwiec 2012

W związku z realizacją tegorocznej edycji projektu NAJLEPSI STUDENCI, prosimy o zgłoszenie się do Biura Karier UG (koordynującego niniejszy projekt ) studentów psychologii posiadających indeksy o następujących numerach:
- 174835
- 174760
- 180264
- 174770
- 160121
Każdego roku dziekanaty wybierają 5 studentów każdego kierunku na podstawie wartości średniej ocen z całego toku nauki. Wybrane osoby mają możliwość zaprezentowania swojego profilu na stronie http://najlepsi.univ.gda.pl Projekt powstał w celu promowania Najlepszych wśród pracodawców.
Biuro Karier UG
Sopot, ul. Armii Krajowej 110, p.203
tel. 58/ 52 31 207
biurokarier@ug.edu.pl
http://bk.ug.edu.pl

Data publikacji: czerwiec 2012 r.
Informacja dla kandydatów na kierunek Psychologia: Program Stypendiów Pomostowych i Regulamin 2012/2013.  
>> Zobacz

Data publikacji: 1 czerwca 2012 r.
W dniu 31 maja 2012r. odbył się coroczny konkurs seminariów kursowych.
W tym roku I miejsce zajął projekt badawczy "Status religijny a zachowania prospołeczne" autorstwa Donaty Kozioł, Katarzyny Hołubowicz, Joanny Czarniewskiej, Mariki Górskiej oraz Adrianny Kwiatkowskiej realizowany pod opieką dr Joanny Różyckiej.
II miejsce - "Poziom dyrektywności a postawy rodzicielskie wśród wojskowych" K. Kubackiej, J. Dołżyckiej, - seminarium dr Andrzeja Piotrowskiego
III miejsce - "Agresja w sporcie i biznesie" M. Kulbackiej, A. Zalewskiej - seminarium dr Ryszarda Makarowskiego
Wszystkim laureatom oraz prowadzącym seminarium serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 29 maja 2012 r.
Wybory Dyrekcji Instytutu Psychologii na lata 2012-2016
Program wyborczy kandydatki na Dyrektora Instytutu Psychologii prof. UG, dr hab. Marioli Bidzan

Data publikacji: 29 maja 2012 r.

II edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu problematyki rynku pracy

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku zaprasza do udziału w II edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu problematyki rynku pracy.
Tematyka prac magisterskich powinna obejmować w szczególności takie zagadnienia jak: polityka rynku pracy, działalność instytucji rynku pracy, aktywizacja zawodowa i jej efektywność, zawodoznawstwo, kształcenie na potrzeby rynku pracy, dyskryminacja na rynku pracy, migracje za pracą.
Konkurs skierowany jest do autorów prac magisterskich obronionych w terminie od 1 czerwca 2011 r. do 14 września 2012 r.
Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody rzeczowe. Fragmenty prac laureatów, za zgodą autorów, zostaną opublikowane na łamach biuletynu "Kurs na pracę", wydawanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, a całość prac zamieszczona na stronie internetowej urzędu. Zwycięzca konkursu uzyska również możliwość odbycia płatnej praktyki w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku.
Termin nadsyłania zgłoszeń - do 14 września 2012 r.
Więcej informacji oraz Regulamin na stronie WUP:
http://www.wup.gdansk.pl/rynek_pracy/artykuly/1386.html
lub
http://www.wup.gdansk.pl/konkursmgr/

Data publikacji: 29 maja 2012 r.
Z przyjemnością informujemy, iż studentki III roku psychologii sądowo-penitencjarnej uczestniczyły, jako prelegentki, na I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Nauk Penitencjarnych „(Bez)celowość współczesnych kar i środków karnych”, która odbyła się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, 10-11 maja bieżącego roku.
Aleksandra Dymowska i Karolina Walczewska wygłosiły referat dotyczący przeprowadzonego w minionym roku, na terenie Aresztu Śledczego w Wejherowie, programu resocjalizacyjnego „Drogowskaz”. Projekt oparty na cyklu filmów K. Kieślowskiego „Dekalog”, skierowany był do osób odbywających karę pozbawienia wolności. Jego celem było przygotowanie osadzonych do readaptacji społecznej.
Zrealizowany przez dziewczyny projekt, został doceniony i wyróżniony przez organizatorów oraz Komitet Naukowy Konferencji. Obecnie czekamy na publikację zawierającą artykuły dotyczące wygłoszonych, podczas tego wydarzenia, wystąpień.

Data publikacji: 24 maja 2012 r.
W dniu 31 maja 2012
w sali C111/112 odbędą się Wybory Dyrekcji Instytutu Psychologii oraz przedstawicieli do Rady Instytutu. Szczegółowe informacje w poniższych linkach:
Zebranie nauczycieli akademickich - wybory do Rady Instytutu
Zebranie pracowników IP - wybory dyrektorów
Zebranie studentów - wybory do Rady Instytutu

Data publikacji: 11 maja 2012 r.
Szanowni Państwo,

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską, doktorską i habilitacyjną dotyczącą historii i idei „Solidarności” oraz opozycji wobec komunizmu i dyktatury
Konkurs ma na celu wybór najlepszej powstałej po 2006 roku pracy
magisterskiej, doktorskiej i habilitacyjnej dotyczącej tematyki związanej z historią i ideą ?Solidarności? oraz opozycją wobec komunizmu i dyktatury, dysponującej równocześnie wysokim potencjałem innowacyjności i odznaczającej się dużą wartością merytoryczną.
więcej informacji
Regulamin

Data publikacja: 10 maja 2012 r.
Zapraszamy
do udziału w wymianie polsko-izraelskiej w ramach projektu Żywy Most 2012. Wspaniała podróż, doświadczenie międzykulturowe, bogaty program wymiany (warsztaty komunikacji międzykulturowej, psychodrama, językowe, taneczne), jak również możliwość zaliczenia praktyki studenckiej. Szczegóły.


Data publikacji: 24 kwietnia 2012 r.

Akcja „Damy Szpik”
Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których życie i zdrowie drugiego człowieka nie jest obojętne do uczestnictwa w akcji „Damy szpik”. W czasie spotkania postaramy się wyjaśnić, na czym polega zgłoszenie się do bazy danych. Co dzieje się po odnalezieniu tzw. „genetycznego bliźniaka”, dla którego dawca najczęściej jest ostatnią szansą na uratowanie życia. Dowiecie się Państwo m.in., że szpik może być pobrany z krwi w związku, z czym nie jest to tak kłopotliwe jak się wielu osobom wydaje. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie hematolog dr Taszner. Wszystkie osoby zdecydowane będą mogły oddać małą próbkę krwi (4ml). Następnie zostaną dodane do międzynarodowej bazy danych niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku, dzięki czemu pojawia się szansa, na uratowanie czyjegoś życia.

Czas i miejsce:
26 kwietnia 2012 godz. od 12:00 do 17:00 Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim (Bażyńskiego 4) Sala C202 i C203.

Organizatorzy:
Studenci Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Gdańskim Ośrodkiem Dawców Szpiku

Informacje i dane kontaktowe:
Facebook.com/DamySzpik
http://szpik.gumed.edu.pl
damyszpik@gmail.com


Data publikacji: 20 kwietnia 2012 r.
W związku z organizowaną I Międzynarodową Konferencją Psychologiczną "Nauka wobec religijności i duchowości człowieka", zostają ustalone godziny dyrektorskie od 9:00 do 13:15 w dniu 24 kwietnia 2012r. Zapraszamy wszystkich studentów do czynnego udziału w w/w konferencji.


Data publikacji: 19 kwietnia 2012 r.Data publikacji: 13 kwietnia 2012 r.

II SYMPOZJUM „PRZEREKLAMOWANA KONSUMPCJA?”
Wartości, autorytet, przywództwo – w szkole i organizacji
18 kwietnia 2012
Organizatorzy:
Zakład Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji IP UG i  Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy
Miejsce sympozjum:
aula S205, budynek WNS, Uniwersytet Gdański, ul Bażyńskiego 4, Gdańsk
Misja i cele
Nasze sympozjum stanowi forum do cyklicznych, corocznych, interdyscyplinarnych dyskusji dla teoretyków z praktykami nad wyzwaniami i konsekwencjami kultury konsumpcji i materializmu dla funkcjonowania osoby i jej dobrostanu. Mimo zaawansowania badań w tej dziedzinie na świecie, w Polsce społeczeństwo nadal jest niewystarczająco świadome co do konsekwencji wpływu wyboru wartości promowanych przez kulturę konsumpcji na dobrostan jednostek i społeczeństwa .
więcej informacji
program sympozjum


Data publikacji: 5 kwietnia 2012 r.

Miło nam poinformować, że Studentka Psychologii Ida Dembek zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej zaś żeńska reprezentacja UG zdobyła srebro w kategorii uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Gratulujemy!
Impreza rozegrana została 31 marca w Łodzi. Oprócz konkurentów z ośrodków akademickich z całej Polski uczestnicy mistrzostw musieli zmagać się z porywistym wiatrem oraz opadami deszczu ze śniegiem.
W tych dość ekstremalnych warunkach bardzo dobrze pobiegła Ida Dembek, która do mety biegu na dystansie 3 kilometrów dotarła na siódmej pozycji, co dało jej jednocześnie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Wysokie miejsca pozostałych reprezentantek UG przełożyły się na srebrny medal uczelni w klasyfikacji uniwersytetów z tylko jednym punktem straty do zwycięzców z olsztyńskiego UWM.

Data publikacji: 4 kwietnia 2012 r.

K
oło Nauk Psychologicznych ANIMA oraz Pomorska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Nowe technologie w psychologii”, która odbędzie się 17 kwietnia 2012 roku na Wydziale Nauk Społecznych UG w auli S205 o godz. 10.00.
Świat nowych technologii wzbogaca tradycyjną psychologię i wpływa pozytywnie na jej rozwój. Ponadto umożliwia lepsze zrozumienia procesów, zachodzących w człowieku i przyczynia się do podwyższenia jakości życia jednostki. Celem wykładów jest ukazanie coraz większej roli nauk ścisłych, medycznych oraz informatycznych w codziennej pracy terapeuty.
Dlatego tematyka konferencji skupiać się będzie wokół zagadnień związanych z terapią dzieci, młodzieży i dorosłych oraz praktycznych zastosowań osiągnięć współczesnej nauki w zakresie farmakologii, nowych technologii, internetu oraz aplikacji komputerowych.
Więcej informacji na stronie: www.nowetechnologie.knpanima.pl
ZAPRASZAMY!

Data publikacji: 3 kwietnia 2012 r.
Od roku akademickiego 2012 / 2013 w Instytucie Psychologii UG uruchamiane zostają nowe studia podyplomowe "PSYCHOLOGIA TRANSPORTU"
Rekrutacja na studia rusza od 12 kwietnia 2012r. do wyczerpania miejsc. Gorąco zapraszamy!
więcej informacji

Data publikacji: 2 kwietnia 2012 r.
Zapraszamy
do udziału w II edycji ogólnopolskiej konferencji doktorantów i studentów „Commonwealth wczoraj i dziś. Historia, polityka, kultura, społeczeństwo”, która odbędzie się w dniu 17 maja 2012 roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
W załączeniu przesyłamy Państwu zaproszenie i formularz zgłoszeniowy.
Wszelkich informacji udzielają kierownicy konferencji: dr Agata Dąbrowska (adabrowska@uni.lodz.pl) i mgr Jakub Parnes oraz sekretarze Alexander Parmee i Igor Plusa (igorplusa@gmail.com).
Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 20 kwietnia 2012 r. na adres: commonwealth.17maj2012@gmail.com
Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy przewidują również druk publikacji pokonferencyjnej.
Zgłoszenie

Data publikacji: 2 kwietnia 2012 r.
Szanowni Państwo,

Przekazujemy informacje dotyczące aktualnych konkursów na stypendia Fulbrighta na rok akademicki 2013-2014 przeznaczonych dla pracowników naukowych i doktorantów oraz dla studentów polskich wyższych uczelni.
więcej informacji

Data publikacji: 30 marca 2012 r.

W dniach 24-25 kwietnia 2012 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczna „Nauka wobec religijności i duchowości człowieka”. Konferencja zgromadzi największe polskie autorytety z dziedziny psychologii religii i religioznawstwa, w tym m.in. prof. dr hab. Halinę Grzymałę-Moszczyńską z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz księdza prof. dr hab. Kazimierza Popielskiego. Gościem specjalnym Konferencji będzie prof. David Wulff ze Stanów Zjednoczonych, autor podręcznika „Psychologia religii”; i jeden z największych autorytetów naukowych z dziedziny psychologii religii na świecie. Zapraszamy wszystkich studentów Naszego Instytutu,  do  udziału w tym wydarzeniu.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
www.konferencjaduchowosc.pl
Program konferencji

Data publikacji: 28 marca 2012 r.

Fundacja Milion Marzeń
przypomina o konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą uzależnieniu od hazardu - „Wygraj Z Hazardem”.
Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest adresowany wyłącznie do studentów psychologii. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 listopada 2012 roku, a laureatom przyznamy nagrody pieniężne. Prace oceniać będą wybitni specjaliści z dziedziny psychologii - dr Ewa Woydyłło i  Jacek Santorski.
Mamy świadomość, że wiedza na ten temat w Polsce jest nadal niewystarczająca, tymczasem problem społeczny związany z uzależnieniem od hazardu, według badań jakie przeprowadziliśmy wśród terapeutów, od kilku lat zaczyna narastać. Dlatego w czasie trwania konkursu przewidzieliśmy także zorganizowanie dla zainteresowanych studentów spotkań ze współpracującymi z nami ekspertami.
Więcej informacji (regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe) można znaleźć na stronie:  www.milionmarzen.org/konkurs

Data publikacji: 28 marca 2012 r.
Akademia Ignatianum wraz  z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Polskim Towarzystwem Pedagogicznym, w Roku Janusza Korczaka zapraszają doktorantów i studentów studiów pedagogicznych, filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, literaturoznawczych oraz innych dyscyplin, zainteresowanych życiem i dziełem Janusza Korczaka do uczestnictwa w Ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej doktorantów i studentów:
„Rozmawiając z dzieckiem - teoria i praktyka relacji dorosły-dziecko według Janusza Korczaka”, która odbędzie się w Akademii Ignatianum w Krakowie w dniu 15 października 2012 roku.
Osobami do kontaktu ze strony organizatorów są:
Dr Beata Topij-Stempińska - btopij@ignatianum.edu.pl
Dr Krystyna Zabawa - krystyna.zabawa@ignatianum.edu.pl
Szczegóły w załączonym komunikacie. Wzory karty zgłoszenia do pobrania poniżej.
Komunikat_1
Karta zgłoszenia.doc
Karta zgłoszenia.pdf

Data publikacji: 23 marca 2012 r.
Miło nam ogłosić, że studentki IV roku psychologii UG - Marta Bednarska, Magdalena Filipska i Monika Mądrzejewska - zostały finalistkami L’Oreal Brandstorm 2012!
Zadaniem uczestników konkursu organizowanego przez firmę L’Oreal było stworzenie produktu, opracowanie kampanii komunikacyjnej oraz planu marketingowego dla marki The Body Shop. Jedenaście, spośród stu zgłoszonych zespołów, zostało zaproszonych na prezentację swoich pomysłów do siedziby L’Oreal w Warszawie. Wśród nich były również Magda, Monika i Marta. Jury, doceniając oryginalną koncepcję i doskonałe przygotowanie studentek, zaprosiło je do finału. Przez najbliższe dwa miesiące zespół z UG będzie pracował nad swoim case study podczas spotkań z warszawską agencją reklamową. Jeśli uda im się przekonać jury do swojego pomysłu, Magda, Monika i Marta będą reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału we Francji.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Data publikacji: 16 marca 2012 r.

Trójmiejskie Biuro PSSiAP serdecznie zaprasza
na Bal Magisterski! Wydarzenie będzie idealną okazją
do pożegnania z życiem studenckim, wkroczenie w upragnioną
dorosłość czy też świętowania ostatniej sesji i obrony!
Impreza odbędzie się już 15 czerwca 2012 roku.
Więcej informacji na stronie:
http://www.gdansk.pssiap.org

Data publikacji: 16 marca 2012 r.


Data publikacji: 16 marca 2012 r.

TAJEMNICE REKLAMY W UZDROWISKU
Reklama jest stałym elementem dnia codziennego, jest wszechobecna i nie można się w żaden sposób przed nią schować. Nie tylko sprzedaje produkty... Ma zdecydowanie większą moc... zatem zapraszamy do dyskusji nad wpływem reklamy na życie społeczne.
Trzecie spotkanie: 22 marca 2012 godz. 18.00 ul. Bema 4 (wejście od strony dziedzińca), Sopot, GWP Uzdrowisko pod tytułem:
Skomercjalizowane dzieciństwo  (spotkanie inspirowane filmem „Consuming Kids”)
więcej informacji

Data publikacji: 15 marca 2012 r.
Program Erasmus
Zapraszamy na końcową rozmowę kwalifikacyjną programu Erasmus. Rozmowa odbędzie się 21.03, środa, godz. 09.00 pokój c314. Jeśli ktoś z Państwa nie dostarczył jeszcze dokumentu potwierdzającego średnią ocen, prosimy o przyniesienie go na rozmowę. Prosimy także o przyniesienie indeksu. Wyniki rekrutacji zostaną podane po rozmowie.
Zespół Erasmus.

Data publikacji: 12 marca 2012 r.
Program Erasmus
Zapraszamy na rozmowy językowe, kwalifikujące do wyjazdu na program Erasmus:
Język Hiszpański: 14.03, godzina 9.30, pokój 605, Studium Języków Obcych, http://www.sjo.ug.edu.pl/strona.php?i=5
Język Angielski: 15.03, godzina 15.00, pokój c314, Instytut Psychologii UG
Język Włoski: 19.03, godzina 10.00, pokój c410, Instytut Psychologii UG
Zespół Erasmus

Data publikacji: 9 marca 2012 r.
Konkurs na Staż Brukselski
 
Uniwersytet Gdański ogłasza konkurs na Staż Brukselski ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Jarosława Wałęsę. O staż mogą ubiegać się studenci z wydziałów: Prawa i Administracji, Nauk Społecznych, Oceanografii i Geografii, Zarządzania, Ekonomicznego.
więcej informacji

Data publikacji: 21 lutego 2012 r.

KONFERENCJA i GODZINY DYREKTORSKIE
W związku z organizacją VII spotkania z cyklu „Kobieta w Kulturze” w dniu 8 marca 2012 r. Dyrekcja Instytutu Psychologii ustala godziny dyrektorskie w godz. 15:00-19:00. Zapraszamy wszystkich studentow Naszego Instytutu do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.
Informacje o konferencji

Data publikacji: 7 lutego 2012 r.
Chcesz studiować psychologię za granicą? Skorzystaj z programu Erasmus! Szczegóły tutaj

Data publikacji: 7 lutego 2012 r.

TAJEMICE REKLAMY W UZDROWISKU
Reklama jest stałym elementem dnia codziennego, jest wszechobecna i nie można się w żaden sposób przed nią schować. Nie tylko sprzedaje produkty... Ma zdecydowanie większą moc... zatem zapraszamy do dyskusji nad wpływem reklamy na życie społeczne.
Drugie spotkanie: 23 lutego 2012 r. o godz. 18.00 na ul. Bema 4 (wejście od dziedzińca), Sopot, GWP Uzdrowisko pod tytułem:
„MASKA TWARDZIELA” (spotkanie inspirowane filmem SUT JHALLY).
więcej informacji


Data publikacji: 31 stycznia 2012 r.

Zapisy elektroniczne na zajęcia wychowania fizycznego

więcej informacji

Data publikacji: 24 stycznia 2012 r.
Ramowy plan zajęć z wychowania fizycznego
więcej informacji

Data publikacji: 16 stycznia 2012 r.
Uwaga, dodatkowa rekrutacja na praktyki w ramach programu Erasmus!
więcej informacji

Data publikacji: 9 stycznia 2012 r.

Uwaga Studenci! Szansa na wyjazd zagraniczny w ramach Programu Asystentura Comeniusa
Studiujesz kierunek nauczycielski? Chciałabyś/chciałbyś uzyskać doświadczenie zawodowe poprzez praktykę w placówce w którymś z państw Unii Europejskiej? Asystentura Comeniusa w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” to program dla Ciebie! Są to staże pedagogiczne przyszłych nauczycieli w szkołach europejskich, trwające od 3 do 10 miesięcy. Do głównych zadań asystenta podczas praktyki należy nauczanie jednego z języków krajów Unii Europejskiej lub innego przedmiotu w języku krajów UE. Programem tym opiekuje się Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie”: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
więcej informacji

Data publikacji: 4 stycznia 2012 r.
RADA EKSPERTÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI

Miło nam poinformować, że Pan Prof. UG, dr hab. Krzysztof Jodzio został członkiem Korpusu Ekspertów tworzonego przez Radę Narodowego Centrum Nauki. Korpus Ekspertów to gremium, które tworzą naukowcy o wybitnym dorobku i osiągnięciach w pracy naukowej. Spośród tego szacownego grona, odpowiednie Komisje Rady, będą wybierać Zespoły Ekspertów odpowiedzialne za rzetelną, wnikliwą i bezstronną ocenę wniosków w konkursach przeprowadzanych przez Narodowe Centrum Nauki.
Serdecznie gratulujemy!

_______________________________________________________________
Data wydarzenia: 21 września 2010
21 września o godzinie 11.00 w sali C204
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiegooraz Fundacja Partners Polska operator konkursu Nauka dla Pomocy Rozwojowej, finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP  serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania stypendiów konferencyjnych w ramach programu Nauka dla Pomocy Rozwojowej.
Więcej...

Data wydarzenia: wrzesień 2010 rok
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na studia podyplomowe PSYCHOLOGIA SPORTU
Więcej informacji

Data wydarzenia: 28 lipca 2010

Ważne wydarzenie naukowe:
W dniu 28 lipca 2010 o godzinie 11.00 w sali C205 na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład światowej sławy profesora Bernarda Weinera z Los Angeles. Profesor Weiner jako psycholog poznawczy zajmuje się między innymi teorią atrybucji, psychologią emocji i motywacji. Serdecznie zapraszamy.

Data wydarzenia: 18-19 czerwca 2010

Gdański Uniwersytet Medyczny wraz z Instytutem Psychologii UG zapraszają na X Jubileuszową Ogólnopolską Konferencję Naukową „Bliźnięta w różnych okresach życia: aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne”, która odbędzie się 18-19. 06. 2010 r. na Wydziale Nauk Społecznych UG przy ul. Bażyńskiego 4
STRONA KONFERENCJI

Data wydarzenia: 3-5 czerwca 2010
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Society for the Study of Motivation mają zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu Motivation, Self- Regulation and Gender:
Perspectives and Applications
Jakie są konsekwencje posiadania władzy absolutnej?
Czy pieniądze mogą sprawić, że poczujemy się nieśmiertelni?
Kto skuteczniej reklamuje proszek do prania: kobiety czy mężczyźni?
Czy optymiści  są tak naprawdę pesymistami?
Termin: 3-5 czerwca 2010
Miejsce: Gdańsk, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
Wykłady plenarne wygłoszą wybitni Naukowcy z całego świata, między innymi: Roy Baumeister, Julius Kuhl, Laurie Rudman, Ralph Piedmont, Gopa Bhardwaj i Bogdan Wojciszke.
Gościem honorowym konferencji będzie Prezydent Lech Wałęsa.
Konferencja ma uświetnić obchody 40-lecia Uniwersytetu Gdańskiego, 35-lecia Instytutu Psychologii oraz 20-lecia Wydziału Nauk Społecznych. Przez 3 dni Gdańsk będzie gościł ponad 200 aktywnych uczestników z ośrodków akademickich polskich oraz zagranicznych z całego świata. Program konferencji obejmuje wykłady światowej sławy praktyków i naukowców oraz 17 sympozjów tematycznych poświęconych między innymi: procesom
motywacyjnym i samoregulacji, mechanizmom psychologicznym wspierającym zmiany społeczne, sposobom przeciwdziałania dyskryminacji, psychologii organizacji oraz psychologii politycznej.
Konferencja ma charakter otwarty, wstęp na wykłady oraz sympozja jest wolny!
Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie:

Strona Konferencji
Zdjęcia z konferencji: RAR
, ZIP

Data wydarzenia: 4 czerwca 2010
DZIEŃ REKTORSKI

Dzień 4 czerwca 2010 roku (piątek) ogłasza się Dniem Rektorskim, wolnym od zajęć dydaktycznych dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz dla pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego.
Rektor UG, prof. dr hab. Bernard Lammek

Data wydarzenia: 2 czerwca 2010

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład otwarty Prof. Roya Baumeistera z Florida State University w USA  pt. „Human Nature and Culture: What is the Human Psyche Designed for?” Wykład będzie prezentacją teorii zintegrowanej natury ludzkiej - wykreowanej przez naturę dla uczestnictwa w  kulturze, zaprezentowanej w książce Cultural Animal z 2005 roku.  W teorii tej przyjmuje się kontrowersyjne stanowisko, że kultura wpłynęła na fizyczną ewolucję i dostarcza zozumienia i całościowego wyjaśnienia specyficznie ludzkich cech psychologicznych.
Wykład ten odbędzie się 2 czerwca 2010 roku godz. 13.00-14.30 w sali S205 budynku WNS UG na ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku. Profesor Roy Baumeister nalezy do światowej czołówki psychologów. Jest znany ze swoich prac dotyczących Struktury Ja, wykluczenia społecznego, przynależności, seksualności, samokontroli, samooceny, mechanizmów samooszukiwania się, motywacji i agresji. Jest autorem blisko 300 publikacji i autorem lub współautorem 20 książek.

Data wydarzenia: 29 maja 2010


Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Podyplomowe Studium „Wczesne Wspomaganie oraz Edukacja i Terapia Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Rozwoju ” IP, Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim organizują  Ogólnopolską Konferencję z udziałem gości zagranicznych „Metoda Dobrego Startu – 40 lat w edukacji, profilaktyce trudności szkolnych i terapii” z udziałem twórcy Metody Dobrego Startu – prof. Marty Bogdanowicz, współautorek programów do MDS  Małgorzaty Barańskiej i Ewy Jakackiej oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Wykładom towarzyszyć będą warsztaty.
Więcej informacji w zakładce Nasze konferencje


7 maja 2010
W związku z jubileuszową konferencją naukową Zbrodnia i kara. Precedens, proces, pokuta ogłaszam w dniu  13 maja 2010 r.  od 11.00 do 19.00 godziny dziekańskie dla studentów i pracowników Instytutu Pedagogiki i Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Społecznych UG.
DZIEKAN Wydziału Nauk Społecznych
Prof. UG dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska

7 maja 2010

Koło Naukowe Brevi manu
zaprasza na panel dyskusyjny nt. psychologicznej perspektywy MARKETINGU POLITYCZNEGO, który odbędzie się w poniedziałek 10.maja o godz. 17.30 w sali C109 WNS.
Nasi goście - dr Jan Kreft (IFSiD UG), dr Magdalena Żemojtel-Piotrowska (IPs UG) oraz posłanka Jolanta Banach - przybliżą nam temat marketingu politycznego jako takiego, a także wskażą liczne odniesienia do rozpoczynającej się obecnie w Polsce kampanii wyborczej.
Więcej szczegółów na naszej stronie: http://www.brevi-manu.ug.gda.pl


7 maja 2010
„Zbrodnia i kara. Precedens, proces, pokuta”
13 maja 2010 Uniwersytet Gdański

Koło Naukowe Psychologii Sądowej i Penitencjarnej „Penitentia” zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji o interdyscyplinarnym charakterze, łączącym dziedziny pedagogiki resocjalizacyjnej, psychologii sądowej i penitencjarnej oraz prawa karnego, która odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim dnia 13 maja 2010.
Ideą konferencji jest uczczenie 70 jubileuszu oraz uhonorowanie działalności w dziedzinie penitencjarystyki Profesora Henryka Machela.
Więcej szczegółów na stronie internetowej 

27 kwietnia 2010
EKSPERYMENT PSYCHOLOGICZNY - REKRUTACJA

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w eksperymencie psychologicznym. Jest on związany z moją pracą magisterską, którą piszę w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Organizacji pod kierunkiem prof. UG, dr hab. Anny Marii Zawadzkiej. Zapisać się można, poprzez przesłanie do mnie wiadomości na adres badanie.marki.ug@gmail.com lub wpisując się na listę wywieszoną przy szatni budynku WNS (poziom -1).
Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku:
Ogłoszenie

26 kwietnia 2010
W czwartek, 29.04 o godz. 15:30 w Audytorium S 203 na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się kolejna debata z cyklu "Dyskurs Wykluczonych" zatytułowana:
"Bieda = lenistwo?"
Podczas dyskusji będziemy starali się odnieść do dramatycznie  wysokiego bezrobocia (13%). Biednego coraz częściej utożsamia się z nieudacznikiem, z osobą która w życiu podjęła wiele nieracjonalnych decyzji i dlatego znalazła się w przytułku, schronisku czy na bruku. Często też biedak to w potocznym rozumieniu pijak, złodziej i leń. Naszym zdaniem ośrodki akademickie muszą wyjść naprzeciw takiemu postrzeganiu problemów społecznych, trywializowaniu tych kwestii oraz usprawiedliwiania działań państwa, które obecnie nie przykłada uwagi do problemu.
Zastanowimy się jaki wpływ na ten stan rzeczy ma tzw. nowomowa neoliberalna, której to wyraźnymi symbolami są indywidualność, elastyczność, mobilność czy różnego rodzaju inne projekty podporządkowane przede wszystkim potrzebom rynku, a nie potrzebom społecznym. Kolejna kwestia - w jakim stopniu dzisiejsze państwo ingeruje w politykę gospodarczą. Okazuje się, że wskaźniki
ekonomiczne są o wiele bardziej wartościowe niż realna sytuacja społeczna. W społecznym obiegu dominuje wskaźnik PKB, który kompletnie nie odzwierciedla zadowolenia społecznego, rozwarstwienia zarobkowego, stopy bezrobocia ani poziomu zamożności społeczeństwa i dostępu do usług publicznych takich jak edukacja czy służba zdrowia.  Na problem spojrzymy z kilku perspektyw: humanistycznej, urzędowej i aktywistycznej.
O tych i wielu innych kwestiach porozmawiamy z naszymi gośćmi, którymi będą.
- Tadeusz Adamejtis (Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku)
- Stefan Adamski (ATTAC)
- dr Michał Jaśkiewicz (Instytut Psychologii)
- prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek (Instytut Pedagogiki)
Prowadzenie:
- Jacek Kowalczyk (Instytut Psychologii, KNP ANIMA/Dyskurs
Wykluczonych)
Więcej o projekcie Dyskurs Wykluczonych:
http://www.wykluczeni.blog.pl/

15 kwietnia 2010
W dniu 23 kwietnia 2010 r. w godzinach 9.00-19.00 ogłaszam godziny dyrektorskie w Instytucie Psychologii UG. Studenci wraz z wykładowcami są zobowiązani do uczestnictwa w konferencji pt. Psychologiczne i ekonomiczne wyzwania kryzysu gospodarczego organizowanej przez Instytut Psychologii UG. Miejsce konferencji Wydział Nauk Społecznych sala S 204. Uczestnictwo powinno zostać potwierdzone przez wykładowców.
Dyrektor Instytutu Psychologii
prof. UG, dr hab. Hanna Brycz

2 marca 2010
W dniu 8 marca 2010 r. w godzinach 9.00-19.00 ogłaszam godziny dyrektorskie w Instytucie Psychologii UG. Studenci wraz z wykładowcami są zobowiązani do uczestnictwa w konferencji pt. „Kultura przeciw kobiecie” organizowanej przez Instytut Psychologii UG. Miejsce konferencji Wydział Nauk Społecznych sala S 205.
Uczestnictwo powinno zostać potwierdzone przez wykładowców.
Dyrektor Instytutu Psychologii
prof. UG, dr hab. Hanna Brycz

22 lutego 2010
KN Brevi manu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w cyklu dwóch paneli dyskusyjnych pt. „Ustrzelić Amora!”:
CZĘŚĆ 1. – spotkanie z prof. UG, dr hab. Hanną Brycz, która opowie nam m.in. o zjawisku „kłusownictwa seksualnego” oraz z dr Katarzyną Bojarską, dzięki której dowiemy się m.in. o tym, czy „kłusownictwo” zachodzi także wśród osób homoseksualnych.
Spotkanie połączone będzie z ogłoszeniem wyników Konkursu rysunkowego na „Radosną (POZA)naukową twórczość przyszłych psychologów” i wręczeniem nagród.
CZĘŚĆ 2. – spotkanie z Lechem Dębskim, ekspertem NLP i NLS (neurolingwistyczne uwodzenie).
Szczegóły na naszej stronie internetowej: http://www.brevi-manu.ug.gda.pl

21 lutego 2010
Chcesz studiować psychologię za granicą? Weź udział w programie Erasmus - szczegóły obok - SOCRATES/ERASMUS -wyjazdy studentów
Zapraszamy! Czekamy na Twoje zgłoszenie do 8 marca.

Uwaga stypendia -
SCHOLARSHIPS FOR EUROPEAN STUDENTS AT THE  ERASMUS MUNDUS MASTERS IN WORK, ORGANIZATION AND PERSONNEL PSYCHOLOGY (WOP-P). Read more: www.erasmuswop.org

Uwaga ERASMUS INFODAYS - ZAPRASZAMY!
Szczegóły

21 lutego 2010

Z przyjemnoscia informujemy, że już 8 marca 2009, w nowym budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się V Konferencja na temat problematyki kobiecej w kontekscie kulturowym i międzykulturowym z cyklu „Kobieta w kulturze”. W tym roku przewodnim mottem konferencji jest hasło:
Kultura przeciw kobiecie?
więcej na www.kobietawkulturze.pl

20 lutego 2010
W imieniu Koła Naukowego „Penitentia” oraz Naukowego Koła Socjologicznego „Socjokolektiv” chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na panel dyskusyjny pt. „Stan i planowana reforma szkolnictwa wyższego a nauki społeczne”, który odbędzie się 24 lutego 2010 roku, o godzinie 17.00 w WNS, s. C111/C112 (nowooddane do użytku skrzydło C).
Wezmą w nim udział następujący dyskutanci: prof. dr hab. Jerzy Błażejowski (kierownik Katedry Chemii Fizycznej Wydziału Chemicznego UG, przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego IX kadencji), mgr Magdalena Prusinowska (przedstawicielka KN "Na Styku", działającego przy Instytucie Pedagogiki WNS UG), dr Wojciech Zieliński (wicedyrektor Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa WNS UG). Dyskusję poprowadzi dr Arkadiusz Peisert (adiunkt Zakładu Socjologii Ogólnej Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa WNS UG).

Maj 2006 r.
Zasady pisania prac magisterskich
Wszystkie prace magisterskie składane przed obroną powinny być przygotowane w wersji drukowanej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD (tylko płyty CD-R lub CD-RW)
Płyta (w białej kopercie) powinna zawierać:
- praca magisterska w formacie PDF strona producenta oprogramowania
- plik pracy w formacie *.doc (np. program WORD) oraz jej streszczenie przygotowane za pomocą generatora:
Jak opisać pracę w formacie *.XML.

Dodatkowe dokumenty do obrony:
Pierwsza strona pracy magisterskiej.
Oświadczenie o pisaniu samodzielnie.


21 maja 2008
UWAGA   STUDENCI !
Dnia 23 maja br. (tj. piątek) ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów studiów stacjonarnych
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
Prof. zw. dr hab. Henryk Machel21 maja 2008
Konkurs plakatowy
Nasza absolwentka Joanna Leszkowska zdobyła I miejsce w sesji plakatowej na konferencji organizowanej na UAM  w Poznaniu pt. ZDROWIE SEKSUALNE MIEDZY SUBIEKTYWNYM DOBROSTANEM A OBIEKTYWNĄ NORMĄ. Temat plakatu to: Postrzeganie własnej seksualności przez sprawców przestępstw seksualnych dokonanych na dzieciach.
Serdecznie gratulujemy!

20 maja 2008
KONKURSY W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. zw. Henryk Machel ogłasza następujące konkursy na stanowiska w Instytucie Psychologii:
Adiunkta w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej
Asystenta w Instytucie Psychologii
Asystenta w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej

24 kwietnia 2008
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UG prof. zw. dr hab. Henryk Machel ogłasza 2 konkursy na stanowiska adiunktów w Instytucie Psychologii.
Więcej

18 kwietnia 2008

Dnia 23 kwietnia (środa), o godzinie 18.30 serdecznie zapraszamy do sali 106 na relacje z wyprawy po Azji poludniowo - wschodniej: Wietnam - Kambodża - Tajlandia 2008.

Ewa Pawłowska, Patrycja Dominik i Michal Piasecki - studenci Instytutu Psychologii, wraz z mgr Joanna Rożycką opowiedzą o zwyczajach w kulturze wietnamskiej i przekażą relację z pobytu w wietnamskim klasztorze ZEN. Pokażą też zdjęcia z kambodżańskich ruin starożytnego Angkor Wat, z mrocznej działalności Pol Pota oraz z krótkiego pobytu w Bangkoku.


17 kwietnia 2008
Spotkanie informacyjne dla studentów II roku w sprawie wyboru ścieżki i internetowych zapisów na zajęcia odbędzie się dnia 24 kwietnia (czwartek) o godz. 15.00 na początku wykładu Wstęp do psychologii sądowej na Wydziale Ekonomii UG (Aula B) w Sopocie.

14 kwietnia 2008


W dniu 2 kwietnia 2008 roku Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkurs o stypendia dla młodych uczonych „START” na rok 2008. Spośród 843 kandydatów wyłoniono 118 laureatów. Jedną z laureatek tego konkursu została dr Maria Kaźmierczak z Instytutu Psychologii, adiunkt w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej kierowanym przez P. prof. dr hab. Beatę Pastwę-Wojciechowską. 26 kwietnia 2008 roku w Warszawie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego odbędzie się uroczystość wręczenia stypendystom okolicznościowych dyplomów.
Serdecznie gratulujemy Laureatce wyróźnienia!
Lista laureatów

2 kwietnia 2008
WYPRAWA DO AZJI

Na przełomie lutego i marca grupa studentów (Patrycja Dominik, Ewa Pawłowska, Michał Piasecki) z Instytutu Psychologii ze scieżki międzykulturowej razem z mgr Joanną Różycką wybrała się w odległe rejony Azji Poludniowo-Wschodniej. Poznali życie w wietnamskiej rodzinie, mieszkali w wietnamskim klasztorze ZEN, eksplorowali kambodżanskie ruiny Angkor Wat, odkrywali niechlubne tajemnice działalności Pol Pota, cieszyli sie tajlandzkim słońcem pośród cudownych zabytków Bangkoku. Już teraz serdecznie zapraszamy na szerszą relację z wyprawy - wkrótce!!!.


28 marca 2008
Po raz drugi przyznano nagrody „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, dydaktyków cieszących się szacunkiem i uznaniem całej społeczności akademickiej. Laureaci tegorocznej nagrody to prof. dr hab. Franciszek Apanowicz z Wydziału Filologiczno-Historycznego, dr Magdalena Błażek z Wydziału Nauk Społecznych oraz dr Irena Bojanowska z Wydziału Chemii. Nagrody zostały wręczone w czasie święta Uniwersytetu Gdańskiego – 19 marca 2008 r.
Serdecznie gratulujemy!!!

17 marca 2008
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz Dyrekcja Instytutu Psychologii pragną gorąco podziękować studentom zaangażowanym w prace Komitetu Organizacyjnego III Międzynarodowej Konferencji Naukowej
„Kobieta w kulturze. Męskość i kobiecość w obliczu zmian”,
która odbyła się 6 marca 2008 na Uniwersytecie Gdańskim.
Szczególne podziękowania za wsparcie i nieocenioną pomoc należą się następującym studentom: Joannie Adamskiej, Weronice Affelt, Marcie Bieńkowskiej, Joannie Blajdzie, Annie Chariasz, Bartoszowi Choińskiemu, Agnieszce Chrapun, Łukaszowi Chylińskiemu, Marcie Dąbrowskiej, Bartoszowi Gałęskiemu, Andrzejowi Grześkowiakowi, Annie Hajny, Markowi Kołodziejczykowi, Blance Kondratowicz, Jackowi Kowalczykowi, Katarzynie Kowalewskiej, Katarzynie Kozyra, Marcie Kucińskiej, Marcie Lemańskiej, Januszowi Nowackiemu, Paulinie Paryskiej, Joannie Pasierbskiej, Annie Rasińskiej, Annie Rogoziewicz, Sylwii Rost, Dominice Serafin, Katarzynie Stereńczak, Natalii Strojczyk, Annie Marii Studzińskiej, Ernestowi Tyburskiemu, Marcie Walentynowicz, Martynie Wiatr, Maciejowi Wiktorowi, Ewie Wiśniewskiej, Agnieszce Wysockiej, Annie Zasada, Michałowi Zinówko i Dorocie Żebrowskiej.

13 marca 2008
Polskie Towarzystwo Psychologiczne - Zarząd Oddziału Gdańskiego zaprasza na spotkanie otwarte Psychoprofilaktyka antystresowa w procesie kompleksowej pomocy dla funkcjonariuszy służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych i administracji, które poprowadzi dr Katarzyna Guzińska – psycholog kliniczny Zakład Psychologii Klinicznej i Neurolingwistyki, Instytut Psychologii UG Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, SP ZOZ Sanatorium MSWiA w Sopocie.
Czas i miejsce: 7 kwiecień 2008, godz. 16.00
Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, ul. Polanki 117
Sala konferencyjna (wejście od Pomorskiego Centrum Medycznego)

17 stycznia 2008
Z przyjemnością informujemy, że 6 marca 2008 w Sopocie, w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym UG przy ulicy Piaskowej 9, odbędzie się:
III Międzynarodowa Konferencja na temat problematyki kobiecej pt. „Kobieta w kulturze. Męskość i kobiecość w obliczu zmian”.
Głównymi organizatorami konferencji są Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Psychologii i Katedra Religioznawstwa UG, przy współpracy Koła Nauk Psychologicznych ANIMA, Koła Naukowego Psychologii Sądowej i Penitencjarnej „Penitentia” oraz Koła Psychologii Rodzaju „Tatento”. Celem konferencji jest analiza postaw i zachowań ludzkich, w kontekście różnic płciowych  oraz nawiązanie i rozwinięcie współpracy z innymi ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą w zakresie projektów badawczych związanych z problematyką Psychologii Rodzaju. Jako organizatorzy pragniemy również zaktywizować badawczą działalność studentów. Konferencja ma ponadto na celu szerzenie wiedzy z powyższej tematyki, a także wspomaganie ich rozwoju osobistego.
Strona www konferencji

11 stycznia 2008

Lewinowska Szkoła Letnia
Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych pracowników naukowych oraz chętnych, aktywnych i ambitnych studentów do uczestnictwa w pierwszej edycji Lewinowskiej Szkoły Letniej pt Inspiracje lewinowskie w naukach społecznych.
Więcej informacji
Formularz zgłoszeniowy

9 stycznia 2008
!!! Uwaga: godzina 18.30, sala 14!!!
W piątek 18 stycznia zapraszamy na wykład otwarty pt. Ewolucja rozwoju psychiki człowieka - wstęp do psychologii integralnej w/g Wilbera. Więcej informacji

7 stycznia 2008
Uniwersytet Gdański realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i TACIS pt. „Diagnoza przyczyn niepowodzeń szkolnych”. Projekt jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem w Kłajpedzie.
    Rezultaty działań prowadzonych w ramach projektu przedstawione zostaną na międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Diagnoza przyczyn niepowodzeń szkolnych”, która odbędzie się 7 marca 2008 roku.
Więcej informacji

3 stycznia 2008
Urząd Komitetu Integracji Europejskiej informuje o możliwości podjęcia przez absolwentów wyższych uczelni posiadających tytuł magistra oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich
- studiów doktoranckich w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji
- studiów podyplomowych
w Kolegium Europejskim w Brugii (Belgia) i Natolinie (Warszawa)
Więcej informacji

15 grudnia 2007
Zarząd Sekcji Psychologii Rozwojowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ustanowił nagrodę, której celem jest promowanie polskich osiągnięć  badawczych wnoszących wkład do wiedzy o rozwoju psychicznym człowieka w ciągu życia. Nagroda przyznawana jest za najlepszą pracę badawczą z dziedziny psychologii rozwoju człowieka, wykonaną w Polsce i nosi nazwę Nagrody im. Stefana Szumana.  W roku 2008 nagroda przyznana będzie w dwóch kategoriach: 1) za rozprawę doktorską (prace obronione w 2007 roku); 2) za pojedyńczą publikację – pracę teoretyczną, empiryczną lub aplikacyjną (publikacje z lat 2006-2008). Termin składania wniosków: 15 marca 2008 roku
Kontakt z Sekcją PR

11 grudnia 2007
Zapraszamy do nowego Koła Naukowego Psychologii Organizacji i Zarządzania! opiekun dr A.M.Zawadzka - wszelkie informacje pod adresem - knpoiz@o2.pl

Październik 2007
5 października (piątek) zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników zajęć z poziomu B: KULTURY  ŚWIATA na I-szą prezentację rozpoczynającą cykl spotkań o tej tematyce.  Będzie to wykład Pani Prof. Katarzyny Pachniak z Uniwersytetu Warszawskiego pt.: Kultura muzułmańska i arabska.
II część zajęć.

Miejsce:
Instytut Psychologii, sala 101 o godz. 16.45
Na spotkanie zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane ww tematyką.


Listopad 2007

SPOTKANIE Z LEKARZEM TYBETANSKIM W ramach wykladów z Kultur świata (w tym miesiacu są to Indie), zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z dr Tenzin Jangchub, mnichem buddyjskim i lekarzem tybetańskim. Dr Tenzin opowie o związku negatywnych emocji z naszym stanem zdrowia oraz o przyczynach powstawania chorob nowotworowych. Przewidziana jest dyskusja, podczas której dr Tenzin bedzie odpowiadal na pytania z sali. Spotkanie odbędzie sie w piatek 30 listopada godz 20.00-21.30, w sali 101.

7 listopada 2007
Spotkanie Koła Psychologii Sądowej i Penitencjarnej "Penitentia" odbędzie się 14 listopada o godz. 19.15 w sali 105. Wszystkich członków oraz osoby chcące wstąpić do koła serdecznie zapraszamy. Zarząd Koła

Październik 2007
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego informują o uroczystej sesji naukowej z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Sesja odbędzie się 27 października 2007 roku w Sali Senatu UW, w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w godzinach 11.00 - 16.30.

Październik 2007
Koło Naukowe Psychologii Rodzaju TATENTO
serdecznie zaprasza na spotkania z cyklu:
KOBIETA W KULTURZE

Sierpień 2007
Polskie Towarzystwo Neuropsychologiczne
oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego
ZAPRASZAJĄ na
XI Kongres Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego
p.t.:  „Neuropsychologia rozwoju na początku trzeciego millenium”
Gdańsk, 22 – 23 września 2007 r.
Więcej informacji


30 sierpnia 2007
Serdecznie gratulujemy naszemu Koledze Profesorowi Krzysztofowi Jodzio z okazji wyboru na członka Komitetu Nauk Psychologicznych PAN na lata 2007-2010.
Dyrekcja Instytutu i Współpracownicy.


16 kwietnia 2007
W dniach 23-24 kwietnia 2007 r.
Koło Naukowe Penitentia działające przy Instytucie Psychologii serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. CZŁOWIEK W OBLICZU PRAWA. Psychologiczne i prawne aspekty funkcjonowania osób niedostosowanych społecznie, która odbędzie się w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym UG przy ul. Piaskowej 9 w Sopocie.
W ramach konferencji w dniu 25 kwietnia o godz. 10:00 Pan mjr SW Waldemar Kowalski zaprasza na zwiedzanie Aresztu Śledczego w Gdańsku. Zapisy w trakcie konferencji. 
Więcej informacji

17 kwietnia 2007
Zapraszamy na wykład p. mgr Joanny Różyckiej pt. Święta Góra Yen Tu - kultura Wietnamu północnego w środę 25 kwietnia 2007 r. o godz. 10.00 w sali 111.
Koło Nauk Psychologicznych ANIMA.

25 marca 2007
KONKURS

Stowarzyszenie Primus Inter Pares oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają studentów do udziału w konkursie "Primus Inter Pares" - Najlepszy Student Rzeczpospolitej Polskiej 2007. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 19 marca do 20 kwietnia na oficjalnej stronie konkursu www.primusinterpares.pl.W konkursie mogą wziąć udział studenci, których średnia za ostatni semestr wyniosła co najmniej 4.0. Zdobywca tytułu Primus Iner Pares w województwie otrzyma wysokiej klasy laptopa, a zwycięzca ogólnopolski- samochód.


10 lutego 2007

   Zakład Psychologii Międzykulturowej Uniwersytetu Gdańskiego organizuje polsko-francuską wymianę, w ramach które odbędzie się trening międzykulturowy. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 10-18 lutego w na Uniwersytecie Gdańskim i wezmą w nich udział studenci naszej uczelni oraz Uniwersytetu Lyon-2 z Francji.
   W ramach zajęć odbędą się dwa wieczory: polski i francuski, które wypełnione będą polskimi i francuskimi tańcami oraz degustacją potraw z obu krajów.
   Grupie studentów z Francji towarzyszyć będzie profesor Mohamed Lahlou. Jest on doradcą rządu francuskiego d/s imigracji a także aktualnym prezydentem Association de Recherche Interculturelle - międzynarodowej organizacji dotyczącej badań międzykulturowych. Profesor Lahlou, specjalnie dla pracowników oraz studentów Uniwersytetu Gdańskiego, wygłosi referat na temat integracji kulturowej Europy oraz problematyki migracji w Unii Europejskiej w poniedziałek 12 lutego o godzinie 12.00 w sali 101.


16 maja 2007
Planete Doc Review
jest prestiżowym międzynarodowym konkursem filmowym, w trakcie którego prezentowane są dzieła nagradzane na najważniejszych festiwalach, pokazujące świat, w którym żyjemy poprzez język filmu najwyższej próby. W tym roku po raz pierwszy festwal razem ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia ogłosił konkurs w kategorii nowej sztuki domumentu - dokumentu audio ilustrowanego zdjęciami. Konkurs w tej kategorii za najlepszy reportaż wygrała praca naszego pracownika - dr Anety Chybickiej i reporterki Radia Gdańsk - Hanny Wilczyńskiej - Toczko za najlepsze zdjęcia i reportaż pt. Nigdy się nie poddawaj. Reportaż został stworzony na podstawie wywiadów z uchodźcami tybetańskimi, które dr Chybicka prowadziła w trakcie swoich międzykulturowych badań w marcu zeszłego roku. Reportaż opowiada o losach uchodźców tybetańskich, którzy doświadczają różnych form przemocy z rąk chińskich okupantów. Niemał zasługę w uzyskaniu nagrody ma Dziekan Wydziału Nauk Społecznych - prof. Henryk Machel i Dyrekcja Instytutu Psychologii - prof. Marta Bogdanowicz, prof. Beata Pastwa - Wojciechowska i dr Małgorzata Lipowska. Wszystkie te osoby udzieliły różnych form pomocy w organizowaniu wyprawy do siedziby Tybetańskiego Rządu na Uchodźctwie w Indiach. Reportaż zdobył także pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Polskich Reportażystów - Melchiory w kategorii premiera roku.


24 stycznia 2007
Dyrekcja Instytutu Psychologii w imieniu Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Akademii Medycznej w Gdańsku a także swoim, serdecznie dziękuje naszym studentom:

1. Indze Stasiak
2. Małgorzacie Walczak
3. Annie Zdolskiej
4. Annie Majewskiej
5. Joannie Smętny
6. Cezarowi Gosiowi
za aktywny udział w organizowanej przez AMG akcji „Dawca Szpiku”.

Dyrekcja Instytutu Psychologii UG
Więcej


16 grudnia 2006 r.
15 grudnia Premier Jarosław Kaczyński wręczył 48 nagród prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz wybitne osiągnięcia naukowe, naukowo - techniczne lub artystyczne. Wśród wyróżnionych jest dr Maria Kaźmierczak - adiunkt w Instytucie Psychologii w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej. Serdecznie gratulujemy.


do góry strony
wstecz

 
 
 

Instytut
Psychologii
Uniwersytetu Gdańskiego

ul. Pomorska 68
80-343 Gdańsk
Sekretariat:
tel.:
(0-58)523 43 24
fax: (0-58)523 38 11
Dydaktyka:
tel./fax:
(0-58)523 43 25

ciekawe i pożyteczne

rozkłady jazdy
słowniki i encyklopedie
biblioteki internetowe
baza noclegowa
wyszukiwarki

    strona główna wydziału Adresy i telefony   Sprawdź pocztę  
   kontakt z webmasterem
ostatnia aktualizacja strony:
29.09.2007 r. 
do strony głównej UG do strony głównej wydziału do strony głównej wydziału