do strony g?ównej WNS  strona główna WNS   adresy i telefony | sprawdź pocztę | mapa serwisu | pytania   

 

informacje dla
kandydatów
studentów
pracowników
niepełnosprawnych
studia podyplomowe
studia doktoranckie
praktyki pedagogiczno-zawodowe

ERASMUS
-wyjazdy studentów

 ERASMUS
-incoming students

ERASMUS
-wyjazdy nauczycieli

ERASMUS
-praktyki dla studentów i doktorantów

przydatne informacje
historia
dyrekcja
zakłady i pracownie
biblioteka
lista pracowników
lista alfabetyczna
(galeria)
Pracownia Metod Diagnozy Psychologicznej

konferencje:
   nasze konferencje
   zaproszono nas


PTD
PTAB
PTP
PTNeur

ANIMA
Brevi Manu
EQUALITY
PENITENTIA
Archiwum wydarzeń 2011
Data wydarzenia: 22-31 sierpnia 2011
W dniach 22.08-31.08 w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego będzie odbywać się wymiana polsko-izraelska, w której 20 studentów trójmiejskich uczelni wraz ze studentami z Izraela weźmie udział w szeregu zajęć i warsztatów międzykulturowych –  na temat Holokaustu, komunikacji międzykulturowej, rozwiązywaniu konfliktów, a także kulinarnych, teatralnych oraz tanecznych. Grupa ta od początku sierpnia przebywała w Izraelu, gdzie odbywała się pierwsza część projektu wymiany.
Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Zaprzyjaźnieni W Kulturze, natomiast wymianie patronuje Instytut Psychologii UG oraz Zakład Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju.
Wymiana polsko-izraelska odbywa się w ramach projektu Żywy Most. Realizowany jest on dzięki porozumieniu rządów Polski i Izraela, a bezpośrednimi organizatorami akcji są stowarzyszenia Zaprzyjaźnieni w Kulturze z Gdańska oraz Spark Pro z Izraela.
Żywy Most ma na celu stworzenie płaszczyzny dialogu młodych ludzi z obu krajów. Studenci z Polski i Izraela będą poszukiwać wspólnych punktów kultury i tradycji, pozwalających w przyszłości na rozwój oraz polepszenie wzajemnych relacji.
W czasie pobytu na Pomorzu młodzież zwiedzi Trójmiasto, Hel i środkowe Kaszuby.
Projekt jest finansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów RP.
Szczegóły na: http://wkulturze.eduwww.net.

Data wydarzenia: 4 czerwca 2011
Koło Nauk Psychologicznych ANIMA
zaprasza na wykład dr Rafała Bornusa pt. Zawód psychoterapeuta - szkolenie w terapii psychodynamicznej, który odbędzie się 4 czerwca 2011 roku, o godzinie 18.00, w sali C105 Wydziału Nauk Społecznych UG.
Pan dr Rafał Bornus jest pracownikiem Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, psychiatrą, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną.
Wstęp wolny!
www.knpanima.pl
Serdecznie zapraszamy

Data wydarzenia: 2 czerwca 2011
Zakład Psychologii Ekonomicznej i Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziecko bez Reklamy bardzo serdecznie zaprasza do udziału w I sympozjum "PRZEREKLAMOWANA KONSUMPCJA?" RODZINA I PRACA, które odbędzie się w 2 czerwca 2011 r. w Gdańsku w Auli S-203. Celem naszego sympozjum jest stworzenie forum do cyklicznych, corocznych, interdyscyplinarnych dyskusji dla teoretyków i praktyków nad wyzwaniami i konsekwencjami kultury konsumpcji i materializmu dla funkcjonowania osoby i jej dobrostanu. Mimo zaawansowania badań w tej dziedzinie na świecie, w Polsce badania w tej tematyce są nieliczne, a społeczeństwo nieuświadomione co do rangi problemu i wpływu wyboru wartości promowanych przez kulturę konsumpcji na dobrostan jednostek i społeczeństwa . W tym roku chcemy skupić się w szczególny sposób na zagadnieniach wpływu kultury konsumpcji na funkcjonowanie człowieka w rodzinie i w pracy. Sympozjum będzie składało się z dwóch sesji - jednej poświęconej rodzinie i konsumpcji, a drugiej - pracy i konsumpcji. W załączeniu przesyłamy program Sympozjum.
Z poważaniem, Komitet Naukowy i Organizacyjny
Więcej informacji
W ramach Sympozjum serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się 2.06.11 o godz. 15.00:
1.Centrum Tworzenia opowieści czyli jak skupić uwagę dziecka na jednym punkcie? Alina Wiśniewska  Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju i Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy sala C 102
2.Czytanie w gwiazdkach  czyli warsztat o tym, w jaki sposób reklama przywiązuje twoje dziecko do marki Dorota Dykalska-Bieck Instytut Psychologii UG i Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy sala C 103
3.Zabawa bez zabawek - czyli jak nie zabijać dziecięcej kreatywności mgr Joanna Kot, Akademia Rozwoju Rodziny POZYTYWKA i Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy sala C 104
Zapisy na warsztaty odbywają się drogą elektroniczną- należy wysłać swoje zgłoszenie na adres: info@dzieckobezreklamy.pl
lub zapisać się bezpośrednio u Pani Doroty Dykalskiej-Bieck pokój C 323, Instytut Psychologii ul. Bażyńskiego 4 (w dniach 30-31.05.11 do godz. 15.00)
Plan Sympozjum


Data wydarzenia: 20 maja 2011

Bieg o Puchar JM Rektora UG
250 uczestników, studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego wzięło udział w tradycyjnym Biegu o Puchar JM Rektora. Wśród kobiet wygrała Ida Dembek z Wydziału Nauk Społecznych (Psychologia) zaś wśród mężczyzn Maksymilian Wroniszewski z Wydziału Filologicznego. Puchary zwycięzcom wręczał m.in. Prorektor UG ds. Studenckich prof. Józef Arno Włodarski. Serdecznie gratulujemy!

Data wydarzenia: 23 maja 2011
Koło Nauk Psychologicznych ANIMA
ma zaszczyt zaprosić na wykład prof. Dariusza Dolińskiego  pt. Poza regułami Cialdiniego: huśtawka, dialog i dotyk, jako techniki wpływu społecznego,  który odbędzie się 23 maja 2011 r. na Wydziale Nauk Społecznych UG, o godzinie 12.00, w auli S 204.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
Więcej informacji: www.knpanima.pl

Data wydarzenia: 17 - 18 maja 2011
Prawybory parlamentarne 2011. Kampania profrekwencyjna

(Wydział Nauk Społecznych, 17-18 maja 2011)
Frekwencja wyborcza w Polsce utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, szczególnie wśród najmłodszych wyborców. Grupa studentów psychologii wraz z Kołem Naukowym Psychologii Organizacji i Zarządzania "Brevi Manu" postanowiła to zmienić!
W tym celu studenci w dniach 17-18 maja 2011 r. na Wydziale Nauk Społecznych przeprowadzą kampanię profrekwencyjną pt. "PRAWYBORY 2011".
Wszyscy studenci przebywający w wyznaczonych dniach w budynku WNS będą mogli zapoznać się z wyrywkami programów wyborczych poszczególnych partii, a następnie oddać głos do urny przygotowanej specjalnie w tym celu. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej zabawie!
Więcej szczegółów na stronie: http://www.brevi-manu.ug.gda.pl oraz na facebooku: http://www.facebook.com/brevi.manu


Data wydarzenia: 26 maja 2011

Koło Naukowe "Penitentia"
pragnie serdecznie zaprosić w dniu 26 maja 2011 r. na konferencję naukową, która będzie przebiegać pod hasłem: „Twórcza Resocjalizacja”. Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w auli  S209 o godz. 9.30. Swoje prelekcje wygłoszą: prof. dr hab. Marek Konopczyński, prof. dr hab. Henryk Machel, dr Monika Marczak, dr Andrzej Piotrowski, mgr. ppłk Andrzej Samek, mgr. Katarzyna Stryjek. Licytacja dzieł rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny dla wszystkich zaintersowanych powyższą tematyką. Dodatkowe informacje:
http://www.penitentia.ug.edu.pl/
Serdecznie zapraszamy.

Data wydarzenia: 26 maja 2011
Drodzy Studenci!
26 Maja 2011r. odbędzie się Konferencja Naukowa organizowana przez Koło Naukowe "Penitentia" - "Twórcza Resocjalizacja". Konferencja połączona będzie z III Edycją Wystawy Sztuki Więziennej.W związku z tym organizować będziemy niedługo na terenie WNS zbiórkę książek w celu rozbudowania więziennych bibliotecznych zbiorów. Wyznaczone będą do tego określone i oznaczone punkty na WNS. Liczymy na Wasze wsparcie w tej kwestii!!!

Data wydarzenia: 18-19 maja 2011

W związku z III Ogólnopolską Konferencją Naukową "Psychologia w służbie rodziny" zostały ustalone godziny dyrektorskie w dniach 18-19 maja br. od godz. 8.00 do 20.00
Obecność studentów, którzy w tych dniach mają zajęcia dydaktyczne jest OBOWIĄZKOWA!!!

KONFERENCJA

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Ośrodkiem Terapii Dzieci i Młodzieży z Rodzin Alkoholowych PZOZ w Gdańsku bardzo serdecznie zaprasza do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej PSYCHOLOGIA W SŁUŻBIE RODZINY pt.: Zdrowotne aspekty funkcjonowania rodziny, która odbędzie się w dniach 18-19 maja 2011 r. w Gdańsku.
Problemy zdrowia członków rodziny, niezależnie od ich wieku, w znacznym stopniu decydują o jakości życia członków całego systemu rodzinnego. Celem Konferencji jest integracja wiedzy oraz wymiana doświadczeń specjalistów zajmujących się problemami zdrowotnymi, tak w wymiarze teoretycznym, jak również praktycznym.
Zagadnienia dotyczące zdrowotnych aspektów życia rodzinnego poruszane będą w trakcie wykładów plenarnych, sympozjów i sesji plakatowych. Warsztaty służyć będą natomiast zapoznaniu się z ofertą pomocową instytucji, które zajmują się profilaktyką i wspierają rodziny zmagające się z problemami zdrowotnymi.
Dodatkowe informacje, komunikat I o konferencji oraz formularz zgłoszenia: www.psychologiarodziny.strony.ug.edu.pl
Zapraszamy do udziału oraz do zgłaszania swoich propozycji wystąpień.


Data wydarzenia: 14 maja 2011
KONFERENCJA INTELIGENCJA NIŻSZA NIŻ PRZECIĘTNA - PROBLEMY I WYZWANIA
Serdecznie zapraszamy do Gdańska 14 maja 2011 na pierwszą w Polsce konferencję poświęconą problemom dzieci z inteligencją niższą niż przeciętna. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy na ten temat, zreferowania aktualnie prowadzonych badań i doświadczeń praktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem praw i problemów związanych z funkcjonowaniem uczniów inteligencji niższej niż przeciętna w szkole polskiej oraz w innych krajach. Gościem konferencji będą m.in. profesor Steven R. Shaw, który przedstawi doświadczenia własne i warunki sprzyjające efektywnemu uczeniu się tych dzieci w Kanadzie (wystąpienia będą tłumaczone) oraz Colin Stevenson - dyrektor ISG SEN (Wielka Brytania).
W programie przewidziane są wykłady plenarne oraz panelowa dyskusja ekspertów i przedstawicieli administracji szkolnictwa polskiego.
Program konferencji
Plakat konferencji


Data wydarzenia: 7 maja 2011

Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej i Koło Nauk Psychologicznych Anima, działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić na wykład dr. Michała Łapińskiego W poszukiwaniu zagubionego umysłu: Zastosowanie koncepcji Biona we współczesnej psychoanalizie.
Wykład odbędzie się 07.05.2011r o godz. 11.00 w  auli  S-203  Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
Wstęp – 40 zł
Studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych – wstęp bezpłatny
Studenci innych wydziałów i uczelni – 10 zł
Więcej informacji: www.ptpp.pl i www.knpanima.pl


Data wydarzenia: 14 kwietnia 2011

Koło Naukowe Brevi manu zaprasza na panel dyskusyjny nt. etykiety w języku, biznesie i polityce, który odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 17.30 w sali C108 WNS.
Nasi goście – dr Krystyna Adamska (IP), dr Janusz Sibora (IFSiDz), dr Jan Miklas-Frankowski (IFSiDz) przybliżą studentom zasady etykiety obowiązującej w ważnych dziedzinach życia.
Więcej szczegółów na naszej stronie: http://www.brevi-manu.ug.gda.pl

Data wydarzenia: 6 kwietnia 2011
W związku z XI Konferencją Koła Nauk Psychologicznych ANIMA pt. Człowiek w sieci współczesności dnia 6 kwietnia 2011 roku (środa) ogłaszam godziny dyrektorskie od 8.00 do 19.00 Wszyscy studenci są zobligowani do uczestnictwa w konferencji.
Dyrektor Instytutu Psychologii, prof. UG, dr hab. Hanna Brycz

START: 9.00
MIEJSCE: Wydział Nauk Społecznych
SALA: S-205
Więcej informacji na stronie: www.konferencja.knpanima.pl
Zapraszamy!

Data wydarzenia: marzec 2011

Z wielką radością informujemy, że redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała pani prof. zw. dr hab. Marcie Bogdanowicz Nagrodę im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Celem Nagrody jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach polskiej oświaty. 
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ustanowiła Nagrodę w 2009 roku dla uhonorowania najważniejszych osiągnięć i osobowości w polskiej edukacji i dlatego jako patrona przyjęła osobę włoskiego humanisty i pisarza żyjącego w latach 1437-1496, który był wykładowcą na Akademii Krakowskiej oraz nauczycielem i wychowawcą synów króla Kazimierza Jagiellończyka, od lat uznawany jest za symbol najlepszych tradycji wychowawczych w Polsce.

Data wydarzenia: 6 kwietnia 2011

XI KONFERENCJA KNP ANIMA
„Człowiek w sieci współczesności” to temat konferencji naukowej, na którą zaprasza Koło Nauk Psychologicznych ANIMA przy Uniwersytecie Gdańskim. Konferencja odbędzie się 6 kwietnia 2011 roku. Temat konferencji koncentrować się będzie wokół zagadnienia, jakim jest człowiek i jego miejsce we współczesnej cywilizacji. Ta ogólnie postawiona kwestia ma skłaniać do przemyśleń na temat ludzkiego istnienia w różnych środowiskach społecznych oraz ich wpływu na funkcjonowanie człowieka. Konferencja składać się będzie z trzech części: wystąpień zaproszonych gości, sesji referatowej, na której zaprezentują się studenci oraz części warsztatowej. Swoją obecnością zaszczycą nas min. prof. UG, dr hab. Anna Maria Zawadzka, prof. Augustyn Bańka, dr Ksawery Knotz OFMCap, oraz dr Jacek Pyżalski. Sesje referatowe będą skupiały sie wokół tematyki: psychologii sportu, psychologii klinicznej, psychologii międzykulturowej i rodzaju oraz psychoterapii.
Zapraszamy 6 kwietnia, początek godzina 9.00, WNS Uniwersytet Gdański, Aula S205
Więcej informacji na: www.knpanima.pl lub konferencja.knpanima.pl

Data wydarzenia: 18 marca 2011
Zakład Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Badawczo-Kliniczne Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Wczesnych Relacji z Dzieckiem Pro-Mama mają zaszczyt zaprosić Państwa na II Konferencję „Niemowlę i jego środowisko”,
która odbędzie się 18 marca 2011 roku między godz. 10 a godz. 17.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk-Oliwa ul.Bażyńskiego 4).
Celem konferencji jest szerzenie wiedzy o medycznych i psychologicznych aspektach wczesnego rozwoju dziecka i jego relacji z najbliższym otoczeniem.
Konferencja będzie również okazją do wymiany doświadczeń różnych grup zawodowych zajmujących się opieką nad niemowlętami, małymi dziećmi i ich rodzicami.
Imprezą towarzyszącą Konferencji będzie projekcja filmu "Poród w ekstazie". Dyskusję dotyczącą filmu poprowadzi Anna Otffinowska, prezes Fundacji Rodzić po Ludzku.
Dodatkowo informacje o Konferencji znajdują się w załączniku.

Koszt udziału w Konferencji wynosi 60 zł. Dla Pracowników i Studentów Uniwersytetu Gdańskiego udział w Konferencji jest bezpłatny
PLAKAT

Data wydarzenia:  8 kwietnia 2011
Szanowni Państwo mamy przyjemność zaprosić na V Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się 8 kwietnia 2011 roku.
W załączniku przesyłamy szczegółowe informacje dotyczące wykładów.
Z poważaniem Anna Budzińska i Iwona Ruta-Sominka Fundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka


Data wydarzenia:  13-14 kwietnia 2011

Zaproszono nas do uczestnictwa w IV edycji Wrocławskich Konfrontacji Psychologicznych „Wymiary Atrakcyjności”, które odbędą się w dniach 13-14 kwiecień 2011r.  na Uniwersytecie Wrocławskim i  wydziale zamiejscowym Szkoły  Wyższej Psychologii Społecznej.
Więcej informacji http://www.konfrontacje.psychologia.uni.wroc.pl/


Data wydarzenia: 8 marca 2011

VI Konferencja z cyklu Kobieta w kulturze
Kobieta w podróży... 8 marca 2011
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 8 marca 2011, w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się VI Konferencja z cyklu „Kobieta w kulturze”. W tym roku spotkanie ma charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny a przewodnim mottem konferencji jest hasło:
Kobieta w podróży.
Podróż ujęta dosłownie, literalnie, jak również metaforycznie i
symbolicznie. W ramach konferencji odbędą się wykłady światowej sławy naukowców z Polski i zagranicy (m.in. prof. Deborah Best, prof. Marta Fulop) sympozja tematyczne oraz liczne imprezy towarzyszące (koncerty muzyczne, projekcje filmowe, warsztaty) a wszystko pod egidą PODRÓŻY w czterech odsłonach. Szczegóły na www.kobietawkulturze.pl
ZAPRASZAMY!
W związku z konferencją Kobieta w kulturze Dyrektor Instytutu Psychologii UG prof. UG, dr hab. Hanna Brycz ogłasza GODZINY DYREKTORSKIE w dniu 8 marca 2011 od 8.00 do 20.00 dla Studentów i Pracowników Dydaktycznych.  Zapraszamy Prowadzących wraz ze Studentami do uczestniczenia w konferencji.

Data wydarzenia: 8 marca 2011

Erasmus Day   8.03.2011, 10.00-15.00  Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4
Studia w kraju Sokratesa, malowniczej Norwegii czy słonecznej Hiszpanii? Tak! Czym jest program Erasmus? Jak wyjechać? Jakie daje możliwości?  W ramach VI Konferencji z cyklu „Kobieta w kulturze"  ESN UG Gdańsk zaprasza na  Erasmus Day gdzie dowiesz się więcej na temat programu Erasmus oraz znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Przejdź z nami przez program krok po kroku: -> Przed Erasmusem - zdobądź Informacje na temat procedur wyjazdowych,   i koordynatorów wydziałowych -> Podczas Erasmusa - porozmawiaj z zagranicznymi studentami przebywającymi obecnie w Polsce -> Po Erasmusie - poznaj opinie i doświadczenia studentów, którzy już wrócili  z wymiany Przyjdź, sprawdź, przekonaj się! Why Erasmus? Why not!  www.ug.esn.pl www.esn.pl Data wydarzenia: 15,16 lutego 2011

KN PENITENITA zaprasza na wykład audytoryjny "Negocjacje kryzysowe i policyjne"
, który odbędzie się 15.02.2011r., o godz. 15:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, w auli S 207.
Gościem "Penitentii" będzie nadkom. Dariusz Loranty - Koordynator Negocjacji i Dowódca Zespołu Negocjatorów Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, twórca nowatorskiej koncepcji negocjacji policyjnych jako elementu taktyki zwalczania przestępstw, współzałożyciel Krajowego Stowarzyszenia Negocjatorów. Ekspert w dziedzinie negocjacji, terroru kryminalnego i wiktymologii.
Zapraszamy również członków KN Psychologii Sądowej i Penitencjarnej, KN Prawa Karnego, a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką negocjacji policyjnych i kryzysowych do uczestnictwa w specjalistycznych warsztatach, które odbedą się 16.02. 2011 r. w sali C 105.
Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu. Gorąco polecamy!


Data wydarzenia: styczeń-luty 2011
KONKURS NA STANOWISKO ADIUNKTA
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. UG, dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Psychologii Ogólnej.
Szczegóły

Data wydarzenia: 6 kwietnia 2011
XI KONFERENCJA NAUKOWA KNP ANIMA

Informacje: http://www.konferencja.knpanima.pl/

Data wydarzenia: 8 grudnia 2010

DORZUĆ SIĘ DO INDEKSU!
Koło Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi Manu zaprasza 8. grudnia 2010 (środa) do Klubu Atelier w Sopocie (Al. Mamuszki 2) na STUDENCKIE MIKOŁAJKI vol.2
Podczas imprezy wystąpią:
- duet alt-bluesowy MOJA DROGA WENDY,
- Kacper Ruciński - uczestnik programu "Stand up. Zabij mnie śmiechem".
Start: 20:00.
Wstęp: 5 PLN.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na zakup INDEKSU SUKCESÓW dla 9-letniego Kuby; ucznia gdańskiej AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
Szczegóły: www.brevi-manu.ug.edu.pl


Data wydarzenia: 3 grudnia 2010
Ogłaszam GODZINY DYREKTORSKIE w dniu 3 grudnia 2010 r od 8.00 do 16.00 w związku z odbywającą się na UG II Ogólnopolską Konferencją Naukową z cyklu: „Teoria i praktyka terapeutyczna” pt. „W kręgu rodziny”, której organizatorem jest Ośrodek Terapii Dzieci i Młodzieży z Rodzin Alkoholowych PZOZ w Gdańsku, Uniwersytet Gdański i Fundacja Psychologiczna.
Dyrektor Instytutu Psychologii
Prof. UG, dr hab. Hanna Brycz

Data wydarzenia: 3 grudnia 2010

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "W kręgu rodziny"
Ośrodek Terapii Dzieci i Młodzieży z Rodzin Alkoholowych PZOZ w Gdańsku wraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacją Psychologiczną zapraszają do uczestnictwa w:
II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu "Teoria i praktyka terapeutyczna" pod tytułem "W kręgu rodziny"
Gdańsk, 3 grudnia 2010, ul. Bażyńskiego 4, budynek Wydziału Nauk Społecznych  UG
Gośćmi konferencji będą wybitni specjaliści z zakresu psychologii, psychoterapii oraz seksuologii. W programie znajdą się: wykłady, dyskusje oraz warsztaty dla praktyków.
WSZYSCY studenci, za okazaniem legitymacji, na wykłady moga wejsc nieodpłatnie.
Dodatkowe informacje:
http://www.konferencja.raclawicka.gda.pl

Data wydarzenia: 23 listopada 2010
W dniu 23 listopada 2010 r. w godzinach 10.00-20.00 ogłaszam godziny dyrektorskie w Instytucie Psychologii UG.
Studenci wraz z wykładowcami są zobowiązani do uczestnictwa w konferencji pt. "ABC Manipulacji" organizowanej przez Koło Nauk Psychologicznych Anima, działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Miejsce konferencji Wydział Nauk Społecznych aula S 203.
Uczestnictwo powinno zostać potwierdzone przez wykładowców.
Dyrektor Instytutu Psychologii
prof. UG, dr hab. Hanna Brycz

Data wydarzenia: 19 listopada 2010

Koło Nauk Psychologicznych ANIMA zaprasza na warsztat Pani mgr Joanny Boj, psychologa i psychoterapeuty, pt. „Zajrzyj do krainy snów - założenia i metody pracy z procesem
Data: 19 listopada 2010 w godz. 10:30–13:30
Miejsce: sala C204, Wydział Nauk Społecznych
Wstęp wolny!
Ilość miejsc jest ograniczona!
Więcej informacji i zapisy: www.knpanima.plData wydarzenia: 17 listopada 2010

Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania „Brevi manu” zaprasza na projekcję filmu „Szef wszystkich szefów”, która odbędzie się 17 listopada 2010 r. o godzinie 17.30 w sali C111/112 na Wydziale Nauk Społecznych. Projekcja filmu połączona będzie z dyskusją z dr Krystyną Adamską. Po części filmowej odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dla osób chcących przyłączyć się do Koła. Interesujesz się tematyką O i Zetów? Zapraszamy! Więcej informacji na stronie http://www.brevi-manu.ug.gda.pl

Data wydarzenia: 2 grudnia 2010
WYKŁAD
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Prof. UG dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska prosi wszystkich pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów Wydziału Nauk Społecznych o przybycie na wykład Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego, Prof. dr hab. Jerzego Brzezińskiego, poświęcony „zasadom i wynikom przeprowadzonej parametryzacji jednostek naukowych i naukowo-dydaktycznych”, w którym będzie uczestniczył także Rektor UG, Prof. dr hab. Bernard Lammek.
Wykład odbędzie się 2 grudnia 2010 r. w Auli S 205 w gmachu WNS.

Data wydarzenia: 2 listopada 2010
Ogłaszam Godziny Dziekańskie  w dniu: 2 listopada  2010 (wtorek) od 7.00 do 14.00 dla całej społeczności akademickiej Wydziału Nauk Społecznych
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
prof. UG, dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska


Ogłaszam Godziny Dyrektorskie  w dniu: 2 listopada  2010 (wtorek) od 14.00 do 20.00 studentów i pracowników Instytutu Psychologii
Dyrektor Instytutu Psychologii
prof. UG, dr hab. Hanna Brycz


Data wydarzenia: 4 listopada 2010

Koło Nauk Psychologicznych Anima zaprasza na wykład pt. Psychoterapia od kuchni
Prowadzący: lekarz medycyny, psychiatra Pan Mariusz Paniewski
Termin: 4 listopada (czwartek), godz. 10.30
Miejsce: sala C 111/112, Instytut Psychologii UG, ul. Bażyńskiego 4.
Wykład ma na celu przybliżenie pracy terapeuty w ujęciu terapii eklektycznej, łączącej główne nurty psychoterapii, m.in.: psychoterapię psychodynamiczną i egzystencjalną, psychologię systemową z psychologią ericksonowską oraz Gestalt, ze szczególnym uwzględnieniem roli psychologa w procesie terapeutycznym.

Data wydarzenia: 2 listopada 2010
Droga Studentko, Drogi Studencie!
Czy wiesz, że Program Erasmus to nie tylko możliwość wyjazdu na studia? To także szansa odbycia trzymiesięcznej praktyki w zagranicznej firmie, przedsiębiorstwie, placówce naukowo-badawczej itp. i uzyskania dofinansowania na wyjazd.
Więcej informacji

Data wydarzenia: 20 października 2010

Koło Naukowe Penitentia zaprasza na SPOTKANIE REKRUTACYJNE, które odbędzie się 20 października o godzinie 18:30 w sali S204. Podczas spotkania odbędzie się wykład dotyczący grup destrukcyjnych (sekt), który przeprowadzi Pani Joanna Zabłudowska, Pracownik Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Gdańsku. Na wszystkich zainteresowanych czeka upominek związany z tematyką wykładu. ZAPRASZAMY!


Data wydarzenia: 10-15 października 2010

Masz pociąg do psychologii?! Dołącz do Koła Nauk Psychologicznych Anima i realizuj swoje pomysły. Rekrutacja trwa do 15.10.2010 r. Więcej informacji na stronie www.knpanima.pl/rekrutacja


Data wydarzenia: wrzesień-październik 2010

Dodatkowa (
zaoczna ) i uzupełniająca ( wieczorowa ) rekrutacja na psychologię.

Data wydarzenia: 4 października 2010

Z okazji rozpoczęcia Roku Akademickiego 2010/2011
ogłaszam Godziny Dziekańskie w dniu: 4 października  2010 (poniedziałek) od 8.00 do 14.00 dla wszystkich studentów Wydziału Nauk Społecznych w związku z Wydziałową Uroczystością Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011.
DZIEKAN
WYDZIAŁU NAUK SPOŁECZNYCH

Prof. UG, dr hab. Beata Pastwa-WojciechowskaMiło nam poinformować, że Pan Prof. UG, dr hab. Krzysztof Jodzio został członkiem
Korpusu Ekspertów tworzonego przez Radę Narodowego Centrum Nauki. Korpus Ekspertów
to gremium, które tworzą naukowcy o wybitnym dorobku i osiągnięciach w pracy
naukowej. Spośród tego szacownego grona, odpowiednie Komisje Rady, będą wybierać
Zespoły Ekspertów odpowiedzialne za rzetelną, wnikliwą i bestronną ocenę wniosków w
konkursach przeprowadzanych przez Narodowe Centrum Nauki.
Serdecznie gratulujemy!
Archiwum wydarzen
 
 

Instytut
Psychologii
Uniwersytetu Gdańskiego

ul. Bażyńskiego 4
80-952 Gdańsk
tel. centrala:
(0-58)523 43 00 wew. 43 00
Sekretariat:
tel.:
(0-58)523 43 24
e-mail: ipug@ug.edu.pl
Dydaktyka:
tel./fax:
(0-58)523 43 25

rozkłady jazdy
słowniki i encyklopedie
biblioteki internetowe
mapa serwisu
baza noclegowa
zasoby www i ftp 


 
 

 do strony g?ównej UG  strona główna UG Adresy i telefony  Sprawdź pocztę  Mapa serwisu   Pytania  
  kontakt z webmasterem
aktualizacja: 08.02.2011 r. 

 
do strony g?ównej UG do strony g?ównej wydzia?u do strony g?ównej wydzia?u